اختصاص ۶۰ میلیون تسهیلات به کارفرمایان طرف قرارداد کمیته امداد در اردبیل

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل از پرداخت هزینه ۱۲۰ میلیون ریالی برای آموزش حرفه ای مددجویان این نهاد و اختصاص ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات خرید ابزار آلات کار برای کارفرمایان طرف قرارداد این نهاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حسین دشتی بیان کرد: امسال ۹۸۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال زایی مددجویان زیر پوشش به این نهاد اختصاص یافته است.

وی افزود: این میزان اعتبار با کمترین کارمزد برای ایجاد اشتغال های زودبازده در اختیار مددجویان و افراد غیرتحت پوشش این نهاد قرار می گیرد.

دشتی اظهار داشت: ۵۹۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی برای ایجاد اشتغال افراد زیرپوشش این نهاد در سال جاری اختصاص یافته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل گفت: مجمع خیرین کارآفرین برای توانمند سازی مددجویان این نهاد راه اندازی شده و فرهنگ سازی درست بحث اشتغال و توجه به تامین اجتماعی ذر بین مددجویان از اولویت های مهم کمیته امداد می باشد.

وی به اختصاص ۲ نوع بسته کارآفرینی و حمایتی برای کارآفرینان و تولیدکنندگان اشاره کرد و افزود: حق بیمه تامین اجتماعی کارفرمایانی که مددجویان این نهاد را بکارگیری کنند به مدت ۲۴ ماه به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت می شود.

دشتی گفت: ۲۰۰ میلیون ریال وام با بهره چهار درصد برای بنگاه های زودبازده که مددجویان کمیته امداد را بکار می گیرند پرداخت می شود.

وی از پرداخت هزینه ۱۲۰ میلیون ریالی برای آموزش حرفه ای مددجویان این نهاد و اختصاص ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات خرید ابزار آلات کار برای کارفرمایان طرف قرارداد این نهاد خبر داد.

۲۷ هزار و ۴۶۵ خانوار با جمعیت ۴۸ هزار و ۸۴۷ نفر در استان اردبیل زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

46

کد خبر 1209486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =