۰ نفر
۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
جانشین نیکی هیلی کیست؟

نوئرت از وفاداران ایوانکا است و همسرش از بانکداران باسابقه گروه گلدمن-ساکس است.

رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته تا سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را برای سمت سفیر این کشور در سازمان ملل معرفی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، کاخ سفید، هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را که پیش از این خبرنگار فاکس نیوز نیز بوده، دارای توانایی برای تصدی سمت سفیر آمریکا در سازمان ملل می‌داند، به همین دلیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا وی را برای این پست معرفی کرده و ناوئرت جانشین نیکی هیلی، سفیر در حال کناره گیری آمریکا در این نهاد بین‌المللی می‌شود.

ناوئرت در حال حاضر سخنگوی وزارت خارجه آمریکاست.

ترامپ در ۹ اکتبر سال جاری میلادی اعلام کرد که هیلی متن استعفای خود را به وی تقدیم کرده و قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی از دولت واشنگتن برود.

هیلی که پیش از این فرماندار ایالت کارولینای جنوبی بود، گفته که نمی‌داند بعد از ترک دولت ترامپ به چه کاری روی می‌آورد اما گفته که به دنبال کمپین برای ترامپ پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است.

در اکتبر سال جاری میلادی شبکه خبری فاکس نیوز از قول دو منبع مطلع گزارش داد که ترامپ در نظر دارد جیمی مک‌کورت، فرستاده آمریکا در فرانسه و موناکو را برای پست سفیر آمریکا در سازمان ملل معرفی کند.

در آن زمان مک‌کورت در کنار سایر مقام‌های آمریکایی از نامزدهای تصدی این سمت معرفی شد.

برخی منابع می گویند از آنجا که خاستگاه او رسانه بوده، وجه مثبتی در رسانه های آمریکایی دارد. او چند سال خبرنگار ای بی سی نیوز بود و جایزه امی را هم تصاحب کرد، ولی ستاره اقبال وی از سال ٢٠١٢ و بعد از پیوستن به برنامه محبوب Fox and friends شروع به درخشیدن کرد. 
شانس بزرگتر نوئرت این بود که یکی از طرفداران پر و پاقرص این برنامه بعدا رییس جمهور آمریکا شد و هنوز هم روزی چندساعت این برنامه را نگاه می کند و از این برنامه می آموزد یا خط می گیرد. 

ویژگی اصلی نوئرت وفاداری عمیق و خالصانه اش به ترامپ  و دوستی نزدیکش با ایوانکا ترامپ است. 
بعلاوه بلندپروازی های نیکی هیلی را هم ندارد که از نظر ترامپ یک مزیت است. برخی وی را فاقد عمق بینش سیاسی لازم برای چنین پستی دانسته اند

همسر نوئرت از بانکداران باسابقه گروه گلدمن-ساکس است و این نظریه را که حلقه اصلی ترامپ را فعالان فاکس نیوز یا گلدمن ساکی تشکیل می دهند تقویت می کند.

235252

کد خبر 1210300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =