با همکاری بخش خصوصی و دولتی، صندوق توسعه چای تشکیل می‌شود

نحوه تامین منافع بخش خصوصی، دولتی و تولیدکنندگان در صندوق توسعه چای کشور در روزها و هفته‌های آتی محل مذاکرات مهمی خواهد بود که بر معادلات اصلی صنعت چای کشور تاثیر خواهد گذاشت. 

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از نوش آنلاین، در نمایشگاه تخصصی چای میان بازرگانان، کشاورزان و بخش دولتی‌، رایزنی و مذاکرات فشرده‌ای درباره صندوق توسعه چای کشور  صورت گرفت. 

همگرایی بخش خصوصی و دولتی در نمایشگاه چای

حبیب جهانساز، رییس سازمان چای گفت:« صندوق توسعه چای می‌تواند نقطه اتصال خوبی برای باغ و کارخانه و تولید داخلی با بخش بازار باشد. »

برگ چای

وی افزود:  «دوستان بخش خصوصی باید بیایند در این صندوق سرمایه‌گذاری انجام دهند و معادل سرمایه‌گذاری آنها هم دولت ۵۱ درصد سرمایه به این صندوق خواهد آورد. این صندوق می‎تواند با سرمایه گذاری انجام شده نوسانات بازار را بگیرد و فروش برگ سبز چای برای کشاورز و هم آورده کارخانه‌دار را تضمین کند که به موقع سهم خود را در خرید برگ سبز چای پرداخت کند و هم می‌تواند نسبت به افزایش سهم و هم افزایی سهم بازار بازار نقش موثری داشته باشد. در کل صندوق توسعه چای نقطه عطفی است که می‌تواند صنعت چای ما را نجات دهد به شرط آنکه سرمایه‌گذاران در آن سرمایه‌گذاری کنند که البته پتانسیل سرمایه گذاری هم در آن وجود دارد.»

گفتنی است سازمان چای کشور تاکید بسیاری محور قرار گرفتن صندوق توسعه در مدیریت صنعت چای کشور دارد.

از سوی دیگربه نظر می‌رسد مهمترین دغدغه بازرگانانی همچون حمیدرضا موثقی، نحوه تامین منافع بخش خصوصی، بازار و بازرگانی صنعت چای در صندوق توسعه چای است که باید به مذاکره گذاشته شود تا نقاط مشترک و شیرینی میان تامین کنندگان چای وارداتی مورد نیاز کشور و همچنین بخش دولتی و عمده چایکاران شمالی شکل بگیرد. موثقی در نمایشگاه تخصصی چای بارها به مشکلات تولید کنندگان چای در شمال کشور اشاره کرد و با در نظر گرفتن یک غرفه‌ برای تولیدکنندگان و صندوق توسعه چای از آمادگی بخش خصوصی برای مذاکرات منجر به تامین منافع خبر داد.

محور مذاکرات بخش دولتی و خصوصی

 مهدی کاظم نژاد، قائم مقام معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی نیزبا اشاره به تشکیل صندوق توسعه چای کشور، گفت:« تلاش ما این است که همه ذی نفعان صنعت چای کشور و تمام بازیگران حوزه چای وارد این صندوق شوند و با هم تعامل داشته باشند و از طرف دیگر منافع همه آنها هم تامین شود.»

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1210386

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =