تقابل دیدنی جان سخت‌های لیگ در نصف جهان

سپاهان و پرسپولیس امروز در حالی به مصاف یکدیگر می‌روند که هر دو تیم تا به اینجای فصل بدون شکست هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مربیان فوتبال اعتقاد دارند که گرچه تفاوت مساوی و باخت تنها یک امتیاز است ولی اثرات سوء آن با هم قابل قیاس نیست و از این رو حفظ روند شکست‌ناپذیری برای یک تیم بسیار مهم است و تیمهایی که توانستند از ابتدای فصل در این مسیر قرار گیرند اکثراً فصل موفقی را پشت سر گذاشته‌اند.پرسپولیس لیگ هفتم با ۱۶ بازی بدون شکست بهترین آمار را در تاریخ لیگ برتر دارد.دو تیم پرسپولیس و سپاهان که در روز یکشنبه با هم دیدار دارند در صورت حفظ روند شکست ناپذیری‌شان، پس از پرسپولیس لیگ هفتم، صاحب بهترین رکورد در تاریخ لیگ برتر خواهند شد و این فرصت را خواهند داشت که رکورد تاریخ این مسابقات را بشکنند. به همین بهانه تیمهایی که در ۱۷ دوره قبلی بهترین شروع را از نظر شکست ناپذیری داشتند مرور شده‌اند.

پرسپولیس در لیگ هفتم با افشین قطبی آغاز فوق‌العاده‌ای داشت و در ۴ بازی نخست به پیروزی رسید و در ادامه لیگ ۱۶ بازی شکست ناپذیر باقی ماند تا اینکه در هفته هفدهم در اصفهان ۲ بریک از سپاهان شکست خورد.این بازی اتفاقات حاشیه‌ای زیادی داشت که نهایتا منجر به کسر ۳ امتیاز از سپاهان شد.پرسپولیس در پایان این فصل به قهرمانی رسید.

پرسپولیس و تراکتورسازی در لیگ شانزدهم در نیم فصل اول رقابت نزدیک و تنگاتنگی داشتند.این دو تیم در ۱۳ هفته ابتدایی شکستی نداشتند تا اینکه در هفته چهاردهم هر دو تیم برای نخستین بار در این هفته طعم باخت را چشیدند.پرسپولیس در این هفته با یک گل از ذوب‌آهن شکست خورد و تراکتورسازی در خانه ۲ بر یک مغلوب سپاهان شد. در پایان این فصل پرسپولیس قهرمان لیگ شد ولی تراکتورسازی در ادامه فصل دچار افت شد و به مقام سوم قناعت کرد.

پارس جنوبی در لیگ هفدهم برای اولین بار حضور در لیگ برتر را تجربه کرد و شروع استثنایی در این مسابقات داشت و حتی در صدر جدول قرار گرفت. این تیم تا هفته یازدهم شکستی نداشت تا اینکه در هفته دوازدهم مغلوب فولاد خوزستان شد.پارس جنوبی بعد از این بازی، روند سابق را ادامه نداد و نهایتا در انتهای فصل به رتبه پنجم رسید.هرچند رده پنجم رتبه چندان درخشانی نیست ولی برای تیمی در نخستین حضور در لیگ برتر کارنامه موفقیت‌آمیزی محسوب می‌شود.

این در حالی است که دو تیم در لیگ هجدهم هنوز شکستی نداشته اند و دیدار امروز سپاهان و پرسپولیس می تواند تکلیف قهرمان نیم فصل را مشخص کند.

256 43

کد خبر 1210773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =