افزایش ۸۰ درصدی بارش‌ها و ۲۹ درصدی ذخایر سدهای آذربایجان‌غربی

با افزایش ۸۰ درصدی بارش‌ها از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در استان آذربایجان‌غربی، ذخایر سدها نیز در استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۹درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، میزان بارش‌ها در استان و همچنین حوضه آبریز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

افزایش ۸۰ درصدی بارش‌ها در استان

بر طبق آمار دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب وزارت نیرو، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون (اول مهر تا ۱۸ آذرماه ۹۷) در استان آذربایجان‌ غربی به میزان ۱۳۷.۷ میلیمتر بارندگی بوده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۸۰.۷ درصد و نسبت به متوسط درازمدت ۶۰.۵ درصد افزایش نشان می دهد.

افزایش ۵۸ درصدی بارش‌ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

برطبق همین آمار، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، میزان بارش در حوضه آبریز دریاچه ارومیه با ۶۶.۶ میلیمتر رسیده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵۸ درصد و نسبت به متوسط درازمدت ۴۸.۷درصد افزایش داشته است.

افزایش ۲۹ درصدی ذخایر سدهای آذربایجان غربی

همچنین براساس آمار مندرج در کانال تلگرامی استانداری آذربایجان‌غربی، با افزایش ۲۰۴ میلیون متر مکعبی ذخایر سدهای استان طی سال آبی جاری تاکنون، در حال حاضر ذخیره آب این سدها جمعا ۹۰۶ میلیون متر مکعب است که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۲۹ درصد افزایش دارد.

میزان آب ذخیره سدهای آذربایجان‌غربی

افزایش ۱۴سانتیمتری تراز دریاچه ارومیه

بنا به اطلاعات آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی، تراز آب دریاچه ارومیه با ۱۴ سانتیمتر افزایش نسبت به سال گذشته به ۱۲۷۰.۴۲ رسیده، ضمن اینکه وسعت دریاچه نیز ۱۶۹.۶۷ کیلومترمربع افزایش به ۱۹۰۴.۶۶ رسیده است.

46

کد خبر 1211029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =