۷۳۸ فارغ التحصیل دانشگاهی لرستان مشغول به کار شدند

مدیر کل تعاون،کار و امور رفاهی گفت : ۷۳۸ فارغ‌التحصیل دانشگاهی در بنگاه‌های اقتصادی استان توسط اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی لرستان مشغول به کار شدند

به گزارش خبرآنلان لرستان ، علی آشتاب  با اشاره به اجرای طرح کارورزی در استان اظهار داشت : طرح کارورزی یک فرصت بسیار خوب برای بهره‌مندی از نیروهای فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار است که در مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بین گروه سنی ۲۵ تا ۳۳ سال باشند.

وی اضافه کرد: یکی از مشکلات ما ضعف مهارتی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است که در جهت توانمندسازی نیروی کارمان باید اقدام کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان این که طرح کارورزی فارغ اتحصیلان دانشگاهی با هدف افزایش مهارت جویندگان کار اجرا میشود، اظهار داشت: در این طرح حقوق و حق بیمه کارورز توسط دولت پرداخت می شود و هیچ هزینه ای برای کارفرما به دنبال ندارد.

آشتاب بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در سطح استان، طی ۷ ماهه امسال ۷۳۸ نفر موفق به عقد قرارداد شدند و در بنگاه‌های اقتصادی مشغول به کار می‌شوند.

در این طرح حقوق وحق بیمه کارورز را دولت پرداخت میکند

وی افزود: دوره آموزش کارورزان بین ۴ تا ۶ ماه و در مناطق محروم تا ۹ ماه نیز قابل افزایش است.
آشتاب در تشریح مشوق های اعطایی به کارفرمایان در این طرح گفت: مشوق های بیمه ای برای افزایش انگیزه کارفرمایان برای استخدام کارورزان در نظر گرفته شده است، که در این راستا برای افزایش احتمال جذب این افراد و ماندگاری آن ها در محیط کار در صورت استخدام کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا۲سال۱۰۰درصد حق بیمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد. بدین ترتیب چنانچه کارفرما بعد از طی مدت کارورزی اقدام به جذب کارورز کند تا دو سال از پرداخت حق بیمه او معاف خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: امیدواریم تمامی مسئولان در این راستا کمک کنند تا حرکت قابل توجهی در سال ۹۷ داشته باشیم

46

کد خبر 1211220

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =