روایت ولایتی از فتنه‌ای که به راه افتاده است

ایلنا نوشت: مشاور مقام معظم رهبری گفت: گذر زمان نشان داد که در چهل سال گذشته،آمریکا، نتوانسته است سیاست های خود را بر دیگران تحمیل کند و زین پس نیز چنین خواهد بود.

علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی، صبح امروز در نشست شورای مرکزی کنگره جهانی محبان اهل بیت(ع)، گفت: پایان دادن به خونریزی میان مسلمانان، امری واجب و وظیفه‌ ای اسلامی انسانی است.

وی با اشاره به وجود تنوع دیدگاه‌ها و تفکرات در جهان اسلام و خدمات ارزشمندی که فرهنگ و تمدن اسلامی داشته است،افزود: جهان اسلام دارای گرایش‌ها و تفکرات متنوعی است که هر یک دارای جایگاه ویژهای هستند و زیدی، علوی، حنفی، شافعی، مالکی، حنبلی، جعفری، اباضی، اسماعیلی، تصوف و طریقت‌های عرفانی، هر یک گروه‌هایی از مسلمانان را در خود جای داده اند و البته در رهگذر تاریخ کوشیده‌اند خدمات ارزندهای را نیز به فرهنگ و تمدن اسلامی ارائه دهند.

ولایتی با اشاره به عامل مهم وحدت در جهان اسلام، افزود: آنچه همه این دیدگاه‌ها را به صورتی عمیق و مستحکم به یکدیگر پیوند داده است، کتاب خدا، نبوت حضرت ختمی مرتبت (ص) و محبت اهل بیت(ع) است.

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص موضوع فلسطین، تصریح کرد: امت اسلامی این روزها، از رنج و محنت بسیار در عذاب و فلسطین، همچنان در اسارت است و مردم بزرگ آن، پرچم دفاع از امت اسلامی را مظلومانه بر دوش می‌کشند و این ملت که چندین دهه، پرچم مبارزه و مقاومت را بر دوش کشیده است، همچنان آن را بر افراشته نگه خواهد داشت.

وی به سیاست های آمریکا در دوران ترامپ هم پرداخت و تاکید کرد: در آمریکا فردی به عنوان رئیس جمهور حضور دارد که واقعیت سیاست توطئه آمیز این دولت را از همیشه آشکارتر کرده است.

ولایتی ادامه داد: مجموعه اقدامات ترامپ، نه بیانگر اقدامات شخصی نابخرد و نا آشنا به سیاست، بلکه نمایش سناریویی است که نظام حاکم بر آمریکا آن را به رشته تحریر در آورده است، هر چند که باید دانست پرده تزویر فرو افتاده و حقیقت این نظام، در اقدامات و گفته‌ های این فرد، عیان و آشکار گشته است و گذر زمان نشان داد که در چهل سال گذشته، این مدعی جهانی، نتوانسته است سیاست های خود را بر دیگران تحمیل کند و زین پس نیز چنین خواهد بود.

مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب در پایان خاطرنشان کرد: فتنه‌ ای که با جنگ‌ های نیابتی و به راه انداختن گروه های تروریستی، افراطی و تکفیری برای تضعیف و تجزیه کشورهای اسلامی از سوی دشمنان به راه افتاده هست و هر چند که به اهداف خود دست نیافته و نخواهد یافت اما کشورهای اسلامی و ملت‌های مسلمان منطقه را مورد هجمه و انواع جنایت‌های خود قرار داده است.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1211253

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمدی IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
    1 1
    ترامپ چهره ی واقعی سردمداران امریکایی است، یعنی نظام سرمایه داری و چپاول کشورها که به خاورمیانه نگاه دموکراسی بازرگانی دارند که استقلال ملتها را خرید و فروش می کنند و همه باید در تولید و حمایت از کالای ایرانی و افزایش کیفیت آن در خط مقدم مبارزه ی اقتصادی قرارگیرند تا بمردم اسیب نرسد. مردم از بیگانه متنفرند، از وابستگی متنفرند، از اینکه سردمداران بی شخصیت و بی اخلاق امریکایی به انها بگویند گرسنه بمانید متنفرند، بیگانه حق ندارد به دانشجو و دانشگاه بگوید در علم پیشرفت نکنید، ایران باید بتواند مواد خام تولیدات که حرف صنایع است را در علوم پایه، طراحی قطعات و صنایع در همه ی زمینه ها در علوم مختلف مهندسی، مدرن کردن کشاورزی، خودکفایی در دارو و پزشکی را انجام دهند. جلوی پیشرفت کشورها را هیچ احدی نمی تواند بگیرد، چون پیشرفت خدادادی است و دانشگاه و دانشجو خود را در صف مقدم جنگ اقتصادی در تولید و حمایت از کالای ایرانی می داند.