۰ نفر
۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
بدهی نجومی خودروسازان به قطعه‌سازان

ایرنا نوشت: نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون شرکت های خودروساز 2 هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهکار هستند و این بر روند تولید قطعات خودرو تاثیر خواهد گذاشت.

قاسم میرزایی نیکو روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی به مناسبت هفته مجلس در جمع خبرنگاران شهرستان دماوند با بیان اینکه به دنبال نقشه راهی برای حل مشکل خودروسازان هستیم اظهارداشت: به دنبال سندی جامع هستیم چراکه هیچ کشوری همه قطعات خودرو را در داخل تولید نمی کند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در خصوص قانون استانی شدن انتخابات مجلس نیز گفت: یکی از معضلاتی که در این بخش با آن مواجه هستیم «تخلفاتی همچون اقدامات قبیلگی، رای خریدن» و دیگر موارد است که اجرای این قانون با تمامی ملاحظات و تغییرات لازم می تواند بسیاری از مشکلات فعلی را رفع کند؛ این طرح به احتمال زیاد تا هفته آینده وارد صحن علنی مجلس می شود.


میرزایی نیکو با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان دماوند نیز یادآورشد: اقدامات بسیاری در این منطقه انجام شده است اما مهم ترین اولویت کاری، بررسی مشکلات و مطالبات روستاها بود.
وی خاطر نشان کرد: در حال جمع بندی اطلاعات جهت تهیه شناسنامه روستایی در منطقه هستیم که در این طرح تمامی ابعاد روستا در بخش های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

این نماینده مجلس عمده مشکلات روستاها را آب، طرح هادی، تقسیمات منطقه ای، بافت روستایی و خدمات زیربنایی دانست و بیان کرد: یکی از موضوعات مهم در 17 روستای شهرستان، تامین گاز اهالی روستا بود که با وجود مشکلات اقتصادی، اکنون پیمانکار آن مشخص شده و طرح در حال برنامه ریزی است که تا دو ماه آینده عملیات آن آغاز می شود.

میرزایی نیکو به موضوع پروژه کمربندی غربی شهر دماوند(سرهار) نیز اشاره کرد و افزود: از دیگر موضوعات مورد توجه کمربندی سرهار بود که این طرح در گذشته توسط نهادهای مربوطه بدون مطالعه و با تخصیص بودجه تنها با پرداخت 500 میلیون تومان، آغاز شده بود.

وی با بیان اینکه با اتمام این جاده تردد 35 درصد جمعیت و حجم ترافیک منطقه پوشش داده می شود گفت: با تلاش های انجام شده امروز این طرح دارای کد و ردیف بودجه است و حدود 11 میلیارد تومان هزینه شده که در تلاشیم تا پایان سال یک باند آن به اتمام برسد.
 

17231

کد خبر 1211383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =