ایسنا نوشت:سرپرست معاونت اقتصادی مالی شهرداری تهران گفت: بر اساس تایید سازمان حسابرسی، مطالبات شهرداری تهران از دولت، دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است و در دو حوزه بافت فرسوده و توسعه‌ی مترو نیز مطالباتی از دولت داریم که پیگیر دریافت آن‌ها هستیم.

علی نگین‌تاجی در مراسم افتتاح فروشگاه شهروند شعبه تهرانپارس، درخصوص سوددهی شرکت شهروند گفت: بر اساس آخرین گزارشی که در بازه زمانی هشت‌ماهه نخست امسال بوده، این شرکت حدود ۴۰ میلیارد تومان سود داشته است.

سرپرست معاونت اقتصادی مالی شهرداری تهران درخصوص واگذاری شرکت شهروند به بانک شهر نیز گفت: شرکت شهروند مبالغ زیادی به بانک‌های کشور به‌ویژه بانک شهر بدهکار است اما شهرداری تهران علاقه‌مند است که شهروند را به عنوان یک برند ملی حفظ کند و از دست ندهد. لذا ما فرایند واگذاری را معکوس کردیم و به سراغ اخذ مطالبات سنگین شهرداری از دولت رفتیم.

وی ادامه داد: بر اساس تایید سازمان حسابرسی، مطالبات شهرداری تهران از دولت، دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است و در دو حوزه بافت فرسوده و توسعه‌ی مترو نیز مطالباتی از دولت داریم که پیگیر دریافت آن‌ها هستیم.

نگین‌تاجی درخصوص نحوه تامین کالاهای شهروند در هنگام نوسانات ارزی و مشکلاتی که برای این شرکت به وجود آمد، گفت: در بحران ارزی نه‌تنها شرکت شهروند بلکه بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی در کشور با مشکل مواجه شدند اما خوشبختانه با تدابیر و سیاست‌های اتخاذشده و تلاش مدیرعامل این شرکت توانستیم این دوره را پشت‌سر بگذاریم و امروز کالاهایی با کیفیت مناسب در فروشگاه‌های شهروند عرضه می‌شود. در حقیقت می‌توان گفت شهروند ویترین اقتصادی شهرداری تهران قلمداد می‌شود.

سریع‌القلم، مدیرعامل شرکت شهروند نیز در این مراسم گفت: این شعبه سی‌ونهمین شعبه فروشگاه شهروند است که در حد فاصل فلکه سوم و چهارم تهرانپارس از امروز به شهروندان تهرانی خدمات ارائه می‌کند. تا پایان سال‌جاری نیز سه فروشگاه دیگر افتتاح خواهد شد و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چهلمین فروشگاه شهروند در منطقه 3 و خیابان دروس افتتاح خواهد شد.

وی افزود: نخستین فروشگاه شهروند خارج از استان تهران نیز در بهمن‌ امسال در استان البرز افتتاح خواهد شد تا این فروشگاه به برندی برای شهرداری‌های کشور تبدیل شود.

وی درخصوص میزان عرضه کالاهای خارجی در شعبات فروشگاه شهروند گفت: در حال حاضر کمتر از هفت‌درصد اقلام عرضه‌شده در این فروشگاه خارجی است. ضمناً تمامی کالاهای شهروند در شعبه تهرانپارس با تخفیف عرضه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهروند درخصوص تمهیدات شهروند برای شب یلدا، گفت: در جشنواره شب یلدا از 22 آذر تا 10 دی‌ سال‌جاری تمامی اقلام عرضه‌شده در شهروند بین 5 تا 50 درصد تخفیف عرضه خواهد شد. شرکت شهروند در تنظیم بازار نقش موثری دارد و با عرضه کالاهای مناسب تلاش می‌کند بهترین خدمات را به شهروندان ارائه کند.

وی درخصوص فروشگاه الکترونیک شرکت شهروند نیز گفت: در جهت توسعه فروش الکترونیک و همزمان در تلاش برای کاهش آلودگی هوا، شرکت شهروند از هفته نخست دی‌ سال‌جاری 50 تا 100 دستگاه موتورسیکلت برقی برای ناوگان فروش مجازی به کار خواهد گرفت.

42237

کد خبر 1211474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =