۰ نفر
۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
کنایه ولایتی به دلارهای گاو شیرده

تسنیم نوشت: مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: باید از انحرافاتی که در جهان اسلام به‌وجود آمده دوری کرد.

علی اکبر ولایتی، دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در اختتامیه شورای مرکزی کنگره جهانی محبان اهل‌بیت (علیهم السلام) ضمن قرائت بیانیه پایانی این اجلاس،گفت: به شما حضار گرامی و میهمانان ارجمند به‌دلیل مشارکت فعال در نشست مرکزی و کمیسیون‌های وابسته و همچنین سخنرانی‌ها، گفتگوهای کارشناسی در کمیته‌ها و پیشنهادهای ارزشمند در این گردهمایی، جمع‌بندی نشست را اعلام می‌کنم.

وی افزود: در جهان امروز که بشریت و توده‌های مختلف مردم با مصائب و مشکلات بسیاری دست‌وپنجه نرم می‌کنند و از ظلم و ستم‌های بی‌شمار رنج می‌برند، در دنیایی که مردم حتی نخبگان‌شان از مظالم نظام سلطه، استکبار، رژیم‌های استبدادی و از تحجرهای قرون وسطایی رنج می‌برند، راهی جز تمسک به قرآن و سیره اهل‌بیت (علیهم السلام) باقی نمی‌ماند.

وی ادامه داد: در دنیایی که ملت مظلوم و بی‌پناه یمن هر روز مورد حملات موشکی و بمباران ائتلاف متجاوز آمریکایی ــ سعودی قرار می‌گیرند و میلیون‌ها آواره و شهید از زن، کودک، پیر و جوان به‌جای مانده است، شما می‌بینید که آمریکا و برخی از دولتهای اروپایی به‌عنوان دولت‌هایی که ادعای دفاع از حقوق بشر دارند، نه‌تنها سکوت کرده بلکه رئیس جمهور ِآمریکا به‌صراحت اعلام می‌کند "تا هنگامی که دلارهای گاو شیرده به ما می‌رسد و ما می‌توانیم برای مردم خود اشتغال ایجاد کنیم و تا هنگامی که سلاح‌های ما را خریداری و از موجودیت و امنیت رژیم کودک‌کش صهیونیستی حفاظت می‌کند ما از آنها و از جنگ علیه یمن حمایت می‌کنیم".

ولایتی با طرح این سؤال که در چنین دنیایی راه نجات چیست، گفت: شما برادران و خواهران گرامی در سخنان روز گذشته و امروز خود مجدّانه و دغدغه‌مند از لزوم رفع تفرقه‌ها، اختلافات و فرقه‌گرایی‌ها صحبت کردید و اینکه باید به ریسمان محکم الهی چنگ زد و به‌سوی نجات و رستگاری راه خود را برگزید و از انحرافاتی که در جهان اسلام به‌وجود آمده است دوری کرد. آیا این ریسمان الهی غیر از محبت و مودت به اهل‌بیت (علیهم السلام) است و آیا جز زیستن تحت تعالیم این بزرگواران راه دیگری وجود دارد که رسول گرامی اسلام(ص) در حدیث ثقلین بر تمسک به قرآن و اهل‌بیت (علیهم السلام) برای جلوگیری از گمراهی تأکید کردند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: در تعالیم اهل‌بیت (علیهم السلام)، ظلم و ستم به ملت‌های مظلوم نه‌تنها جایی ندارد بلکه همه ما قبول داریم باید به ندای مردم پاسخ داده شود. بنابراین بخشی از این وظیفه طبق تأکید پیامبر اسلام(ص) که «مَنْ سَمِعَ رَجُلًا یُنَادِی یَا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ‌یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِم» بر دوش محبان اهل‌بیت (علیهم السلام) است. طبق سیره اهل‌بیت (علیهم السلام) کسی که ندای دادخواهی شخصی را بشنود و سکوت اختیار کند، مسلمان نیست، لذا به‌دور از اسلام و مسلمانی است که فلسطین مظلوم و آرمان بزرگ آن ملت وجه‌المصالحه‌ای برای دنیاطلبی و زیاده‌طلبی برخی رژیم‌های مرتجع عربی قرار گیرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در ادامه قرائت بیانیه پایانی این اجلاس تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با هدایت‌های داهیانه حضرت امام‌خمینی(ره) و حضرت امام خامنه‌ای (حفظه الله) که برگرفته از تعالیم اهل‌بیت (علیهم السلام) است، حتی در سخت‌ترین اوضاع مانند محاصره اقتصادی، جنگ تحمیلی، جنگ‌های نیابتی، داعش، ترورها (که نمونه اخیر آن در چابهار رخ داد) و تهدیدات روزانه دشمنان اسلام و اهل‌بیت (علیهم السلام) کنار برادران مسلمان خود ایستاده و از آنها حمایت می‌کند و از هر کمکی به آنها برای دفاع از خود در برابر ظلم و ستم و افراط‌گرایی هیچ ابایی ندارد که تنها راه مقابله با استکبار جهانی، انتخاب گزینه مقاومت است که همه تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل کرده است.

وی افزود: شما عزیزان در این دو روز در کمیسیون‌های مختلف تخصصی و کارشناسی ازجمله فرهنگی، سیاسی، رسانه و همکاری‌های اقتصادی نظرات و سخنرانی‌های خود را بیان و ما را از نکات خود بهره‌مند کردید. گزارش این سخنرانی‌ها و پیشنهادات نیز به‌تفصیل از سوی نمایندگان محترم کمیسیون‌ها قرائت شد.

ولایتی گفت: با توجه به نتیجه به‌دست‌آمده از این سخنان و پیشنهادها می‌توان اعلام کرد که این نشست یکی از مؤثرترین نشست‌هایی بود که حول محور محبت اهل‌بیت (علیهم السلام) در راستای ایجاد وحدت در جهان اسلام و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های محبان اهل‌بیت (علیهم السلام) انجام شده است.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1211913

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =