کاهش ۱۵ درصدی قیمت لوازم خانگی در مشهد

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: رکود بازار باعث شد سه شرکت تولیدی لوازم خانگی در مشهد قیمت‌ها را تا ۱۵ درصد کاهش دهند.

به گزارش خبرآنلاین، رضا رزقیان مقدم رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: با کاهش توان خرید مردم و اشباع بازار از لوازم خانگی داخلی و خارجی، فروشندگان با پرهیز از گران فروشی تلاش می‌کنند با کاهش قیمت‌ها و برگزاری جشنواره‌های فروش، جنس خود را بفروشند.


وی افزود: ۳۰ درصد از لوازم خانگی که درمشهد به فروش می‌رسد، مربوط به نمایندگی‌های برندهای خارجی و باقی آن‌ها تولیدات داخلی است که از نظر خدمات پس از فروش و کیفیت، مشابه تولیدات خارجی است.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی مشهد ادامه داد: فروشندگان دیگر قادر به احتکار یا امتناع از فروش لوازم خانگی که به قیمت‌های قبلی خریداری کرده بودند، نیستند، زیرا بازرسان اتحادیه و سازمان صنعت، معدن و تجارت به شدت این موضوع را تحت نظارت قرار داده اند.

رزقیان مقدم گفت: فروشندگانی که انبار ذخیره لوازم خانگی دارند، در صورتی که انبار خود را در سامانه جامع انبارهای کشور ثبت نکرده باشند، انبار آن‌ها به عنوان انبار احتکار کالا محسوب شده و طبق قانون با آنان برخورد می‌شود.

وی اظهار داشت : تمرکز فروش لوازم خانگی در مشهد در مجتمع تجاری اطلس، مجتمع تجاری امیر، سرای بلور، خیابان امام رضا (ع) و خیابان سناباد است و ۹۰۰ واحد صنفی از این اتحادیه پروانه کسب دریافت کرده اند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم خانگی مشهد ادامه داد: در پی نوسانات نرخ ارز و رکود بازار، از ابتدای امسال تاکنون ۷۰ واحد فروش لوازم خانگی در مشهد پروانه کسب خود را باطل کرده اند.

۴۶
کد خبر 1211938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =