ای‌اف‌سی نایب قهرمان آسیا را جریمه کرد

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم فوتبال پرسپولیس را به خاطر دو تخلفی که در بازی این تیم مقابل الدحیل رخ داد جریمه نقدی کرد.

به گزارش تسنیم؛ کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم فوتبال پرسپولیس را به خاطر دو مورد تخلفی که در بازی برگشت این تیم مقابل الدحیل (26 شهریور) در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رخ داد، مجموعاً 6 هزار یورو جریمه نقدی کرد.

تخلف اول پرسپولیسی‌ها تخطی از بند 45.2 اساسنامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای استفاده از سیستم اعلام عمومی (بلندگوهای ورزشگاه) برای اعلام مواردی جز آنچه که در ارتباط با مسابقه از سوی AFC، داوران یا مقامات امنیتی محلی درخواست می‌شود، عنوان شده است. به همین دلیل باشگاه پرسپولیس مبلغ یک هزار دلار جریمه شده و ظرف مدت 30 روز ملزم به پرداخت آن است. AFC‌همچنین اعلام کرده است که در صورت تکرار این تخلف برای باشگاه پرسپولیس مجازات سنگین‌تری در نظر خواهد گرفت.

دومین تخلف پرسپولیسی‌ها مربوط به نمایش پلاکاردی از سوی هواداران این تیم است که AFC آن را مطابق بند 11.3 اساسنامه انضباطی خود، مصداق بدنامی فوتبال دانسته و به همین دلیل نایب قهرمان لیگ قهرمانان آسیا را 500 هزار دلار جریمه نقدی کرده است. باشگاه ظرف مدت یک ماه ملزم به پرداخت این جریمه است و در خصوص تکرار آن هشدار گرفته است.

254 251

کد خبر 1212325

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =