بزرگ‌ترین چالش هلال‌احمر با مردم در زمستان چیست؟

رئیس سازمان امداد و نجات ضمن تاکید بر لزوم رعایت توصیه‌های امدادی در زمستان، گفت: عمده‌ترین چالش هلال احمر در زمستان بلد نبودن بستن زنجیر چرخ توسط مردم است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی ظهر امروز در زنجان و در اولین روز از آغاز طرح امداد و نجات زمستانه با اشاره به تجهیزات و نیروی انسانی فعال در این طرح گفت: ۴ هزار و ۴۲۵ نیروی انسانی به صورت روزانه با هلال احمر در اجرای طرح‌های مختلف همکاری می‌کنند.

او با اشاره به وجود امکان استراحت و اقلام امدادی در پایگاه‌های امداد و نجات افزود: مسافران اگر در مسیر عبوری خود به مشکل برخوردند در مکان‌هایی که برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده استراحت کرده و به توصیه‌های نیروهای امدادی توجه کنند. سلیمی به فعال بودن شبانه‌روزی شماره ۱۱۲ هلال احمر حتی بدون سیمکارت اشاره و تاکید کرد: عمده‌ترین چالش هلال احمر در زمستان بلد نبودن بستن زنجیر چرخ توسط مردم است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر همراه داشتن اقلام ضروری در خودرو را مهم‌ترین توصیه خود به مردم عنوان و تاکید کرد: امکانات اسکان در پایگاه‌های امداد و نجات برای شرایط عادی است و اگر یک اتوبان بسته شود، نه ما بلکه هیچ ارگانی نمی‌تواند پاسخگو باشد.

ارتقای تجهیزات نیازمند تزریق بودجه است

سلیمی با تاکید بر مطلوب بودن وضعیت امکانات هلال احمر گفت: ارتقای تجهیزات نیازمند تزریق اعتبارات بیشتری است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر تامین امکانات مورد نیاز برای ارائه خدمات هوایی گفت: اگر شرایط آب و هوایی مناسب باشد، امداد هوایی موجود کشور توان پوشش ۱۵۰ کیلومتری حوزه ماموریت خود را دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر تعریف و مشخص بودن وظایف نیروهای امداد و نجات گفت: شاید مردم متوجه نوع این وظایف نباشند، ولی نوع عمل هلال احمر در زلزله کرمانشاه رکورد محسوب می‌شود؛ چرا که ۸ هزار مصدوم با ۱۰ بالگرد و حدود ۱۵۰ آمبولانس در کمتر از ۲۴ ساعت، منتقل شده و پایان عملیات اعلام شد و بعد از آن هیچ فوتی ناشی از مصدومیت اعلام نشد و باید بدانیم که اولویت در حوادث با امداد و نجات است.

رئیس سازمان امداد و نجات تاکید کرد: ورود سلبریتی‌ها و فضای مجازی به حوادث در صورت استفاده درست می‌توانست کمک‌حال ارگان‌های امدادی باشد.

سلیمی از تشکیل تیم‌های واکنش سریع در مراکز همه استان‌ها خبر داد و گفت: دوره‌های آموزشی این تیم‌ها در همه شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر ارائه می‌شود و امیدواریم دوره‌های آموزشی تیم‌های واکنش سریع در شش ماه آینده در همه شهرها برگزار شود.

۴۲۲۳۸

کد خبر 1212416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =