فریبا:گرو و نیومایر خوب نیستند، بازیکن یعنی جباروف

فرهیختگان نوشت:بازی معوقه هفته دوازدهم استقلال مقابل پدیده با حواشی زیادی روبه‌رو بود و درنهایت با تساوی بدون گل پایان یافت.

گل دقیقه 88 اللهیار صیادمنش، آفساید اعلام شد و بازیکنان این تیم به‌نحوه داوری معترض بودند. عضو کمیته‌فنی باشگاه هم مثل سایر استقلالی‌ها از اشتباهات داوری گلایه دارد. گفت‌وگو با بهتاش فریبا را در ادامه می‌خوانید.
پیش‌بینی می‌شد بازی پرگلی را شاهد باشیم اما با تساوی بدون گل به پایان رسید.
بازی خیلی‌خوب بود و بازیکنان ما عالی بودند. با وجود اینکه پدیده یکی از بهترین تیم‌های حال حاضر لیگ برتر است، آنها خیلی‌خوب بودند. شرایط گلزنی خیلی‌خوبی داشتیم. حداقل پنج موقعیت گلزنی داشتیم و درمقابل، بازیکنان حریف هم فرصت داشتند.
داوری بازی چطور بود؟ اعتراض زیادی بعد از بازی انجام شد.
نمی‌دانم چرا امسال داوری‌ها این‌طور است؛ خیلی به استقلال ضربه زدند و گل کاملا صحیح ما را آفساید اعلام کردند. اگر فیلم را ببینید، نکته جالبی دارد؛ وقتی توپ ارسال می‌شود، کمک‌داور پرچم نمی‌زند و آنجایی که توپ به نیومایر می‌رسد و به صیادمنش پاس می‌دهد، یادش می‌آید که پرچمش را بالا ببرد که چندان توجیهی ندارد. نمی‌دانم دیگر باید چه بگویم.
بعد از بازی بازیکنان به‌نوعی اعلام کردند که داوری به سود تیم خاصی است و همه آنها باید با عوامل بیرونی هم بجنگند.
زیاد به این موضوع کار ندارم اما غیر از بازی با پدیده، در بازی مقابل پیکان، فولاد و سایپا هم امتیازهای ما را ندادند و کارشناسان دقیقا اعلام کردند که حق استقلال بوده امتیاز کامل مسابقات را دریافت کند. پس شما ببینید اگر ما این امتیازات را جمع‌آوری کرده بودیم، اینجای جدول حضور نداشتیم و می‌شد در رده‌های بالای جدول باشیم. به‌هیچ‌وجه نمی‌گویم این رفتارها عمدی است اما این یک حقیقت است که استقلال خیلی از اشتباهات داوری ضرر کرده است.
از عملکرد بازیکنان استقلال در نیم‌فصل اول رضایت دارید؟
قطعا ابتدای فصل، ما به صورت کامل آماده نبودیم و رفته‌رفته زمان برد که بهتر شویم. از نظر من طی چهار بازی اخیر 12 امتیازش را هم کسب کرده است. در نیم‌فصل دوم، بازیکنان مصدوم ما اضافه می‌شوند و احتمال دارد تغییراتی داشته باشیم و امیدوار هستیم در هفته‌های بعدی پس از تعطیلات برای جمع‌آوری امتیازات تلاش کنیم.
وضعیت مارکوس نیومایر و الحاجی گرو به چه صورت است؟ در تیم می‌مانند؟
در این‌باره بهتر است آقای شفر توضیح بدهند و نظر ما تاثیرگذار نیست. عملکرد آنها در حد استقلال نبوده ولی سرمربی، آینده آنها را تعیین می‌کند.
صحبت از بازگشت هافبک ازبکستانی هم مطرح شده. خیلی‌ها می‌گویند به‌جای جباروف می‌شود همان‌طور که مجتبی جباری در استقلال پرورش‌یافته، به نفرات میدان داد، موافقید؟
در تیم ما بازیکنان جوان زیادی هستند که کیفیت خوبی دارند اما باید یادمان باشد که لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو داریم و بازی‌های بزرگ، بازیکنان بزرگ نیاز دارد. اگر من موافق بازگشت جباروف هستم، به این دلیل است که سال‌ها در میدان‌های بزرگی حضور داشته و در این پست خودش را نشان داده است. ما یک بازیکن باتجربه در این پست نیاز داریم؛ نه به‌عنوان عضو کمیته فنی بلکه همانند یک پیشکسوت و هوادار می‌گویم چنین بازیکنی نیاز ماست.
251 251
کد خبر 1212737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =