پیام رئیس مجلس به هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری

ایسنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی برای هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ایثار از مفاهیم بلند و فضیلت‌های والای فطرت انسانی و نشأت گرفته از فرهنگ توحیدی است. در فرهنگ اسلامی، دیگری را برای خدا بر خود مقدم دانستن و از منفعت خود چشم پوشی کردن، محصول اعتقاد به این حقیقت متعالی است که: «اعتماد به خدا بهای هر کالای گرانبها و نردبان صعود به هر درجه بلندی است». امام جواد (علیه السلام)

چه اینکه والاترین و عالی‌ترین مراتب ایثار و مصداق اعظم آن که در مشی و سیره سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش به جهانیان معرفی شد، تبلور عینی این اخلاق و سنت نیکو و دیرین است.

ارزش معنوی ایثار همانگونه که تا کنون بقای دین را تضمین نموده ضامن همبستگی، پیروزی و سعادت جامعه است؛ خواه در شرایط جنگ سخت و رویارویی متقابل با دشمن و خواه در میدان تعارضات نرم که در دنیای کنونی فراوان مشاهده می‌شود.

ایثار به عنوان فرهنگی ریشه دار، خود یک راه حل اجتماعی است. برکات نهادینه کردن این فرهنگ و منش اسلامی ایرانی در طول تاریخ حیات جمهوری اسلامی ایران بر کسی پوشیده نیست. حال اگر در ساحت دانشگاه بعنوان مبدأ تحولات بزرگ علمی، نهال امیدبخش ایثار و فداکاری غرس شود، ثمره آن پیوند مبارک علم با ارزش‌ها خواهد بود که آینده‌ای روشن و درخشان را نوید می‌دهد.

اینجانب فرصت برگزاری هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران را غنیمت شمرده و از همه دانشجویانی که با توکل بر خدای متعال و احساس مسؤولیت اجتماعی، به یاری همنوعان خود شتافتند و مهربانی و فداکاری را اشاعه دادند، حق شناسی کنم. همچنین لازم می‌دانم از جهاد دانشگاهی بعنوان متولی برنامه ریزی و برگزاری این رویداد فرهنگی – دانشجویی سپاسگزاری کرده و بسط و توسعه این اقدام ارزشمند را خواهانم.

عزت، سربلندی و موفقیت بیش از پیش همگان را از خداوند سبحان مسألت می‌نمایم.

علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی»

انتهای پیام

کد خبر 1213313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =