وقتی راوی مستند تاریخ استقلال از عملکرد شفر می‌گوید

بعد از گل مرحوم دانایی‌فرد، نزدیک بود اوباش‌های اسکاتلندی ما را بزنند.

چندی پیش مستند تاریخ باشگاه استقلال به نام «آبی به رنگ آسمان» اکران شد. فیلمی روایت‌گونه از چگونگی شکل گرفتن باشگاه دوچرخه‌سواران (نام ابتدایی باشگاه استقلال) تا تأثیر ستارگانی مثل جباری، دانایی‌فرد، حجازی و... یکی از راویان این مستند، همایون ارشادی، بازیگر توانمند سینما و تلویزیون بود، هنرمندی که با صدای جذابش قسمتی از تاریخ باشگاه استقلال را روایت می‌کند. ارشادی که از طرفداران پر و پا قرص این تیم است، می‌گوید به خاطر عشقی که به این باشگاه و رنگ آبی داشته، حاضر شد در این مستند همکاری کند. به همین بهانه گفت‌وگویی با همایون ارشادی ترتیب دادیم. او در صحبت با ما از خاطراتش در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین، ورزشگاه خاطره‌انگیز شیرودی و همچنین شرایط فعلی استقلال گفت که خواندن آن خالی از لطف نیست.

از مستند آبی به رنگ آسمان شروع کنیم. فیلم را چطور دیدید؟
فیلم بسیار خوب و جالبی بود. باید به همه عوامل سازنده این مستند خسته‌نباشید گفت. این فیلم تمام خاطرات من و هم‌نسل‌های من است. به شخصه خیلی فیلم را دوست داشتم و لذت بردم.

از چه زمانی به فوتبال و باشگاه استقلال علاقه‌مند شدید؟
از بچگی. من آبادانی‌ام و آبادان هم مهد فوتبال است. نمی‌شود کسی اهل این شهر باشد، ولی عاشق فوتبال نشود. این ورزش در پوست و خون مردم این شهر جاری است. راستش من ابتدا طرفدار شاهین و رنگ قرمز شدم، ولی بعد از اینکه شاهین منحل و پرسپولیس تشکیل شد و مدیریت این تیم به دست عبده افتاد، خیلی موافق او و سیاست‌هایش نبودم و به همین دلیل طرفدار باشگاه تاج یا استقلال فعلی و رنگ آبی شدم و از آن زمان آبی ماندم
.

شرایط این روزهای استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
استقلال در ابتدای فصل تمریناتش را دیر شروع کرد. همچنین چند بازیکن کلیدی خود را به دلیل سوءمدیریت باشگاه از دست داد و بازیکنان جدیدی که به خدمت گرفت، زمان می‌برد تا با هم هماهنگ شوند و در باشگاه بزرگی مثل استقلال جا بیفتند. البته یک‌سری از مشکلات برای همه تیم‌ها وجود دارد و مختص یک باشگاه نیست، ولی روند استقلال در هفته‌های اخیر صعودی و رو به رشد بوده و می‌شود به آینده این تیم امیدوار بود. من مطمئن هستم استقلال روز به روز بهتر و هماهنگ‌تر می‌شود.

جدا شدن بازیکنان تأثیرگذار چقدر در عدم نتیجه‌گیری استقلال تأثیر داشته است؟
قطعاً تأثیر زیادی داشته. همه آن‌هایی که رفتند از مهره‌های فیکس و خوب استقلال بودند. شما حال و روز رئال مادرید را با آن همه افتخار نگاه کنید. می‌بینید جدایی ستاره‌ای مثل رونالدو چقدر روی این تیم تأثیر منفی گذاشته است.

عملکرد شفر را چطور ارزیابی می‌کنید؟
عملکرد شفر عالی نیست، ولی در مجموع مثبت است. امیدوارم او در استقلال حفظ شود و مدیران استقلال دچار اشتباه نشوند.

استقلال این فصل می‌تواند مدعی قهرمانی باشد؟
خیر، به نظرم استقلال امسال مدعی قهرمانی نیست و نمی‌تواند اول شود، ولی مطمئنم اگر شفر حفظ شود و مشکلات این فصل تکرار نشود، سال بعد جام مال ماست و استقلال قهرمان لیگ برتر می‌شود.

به نظر شما چه تیم‌هایی مدعی قهرمانی در این فصل هستند؟
من فکر می‌کنم یک تیم بین پرسپولیس یا سپاهان قهرمان لیگ برتر می‌شود. هر دو تیم بسیار قدرتمند هستند و بازیکنان باکیفیتی دارند و شانس‌های نخست قهرمانی به حساب می‌آیند.

مشروح این مصاحبه را اینجا بخوانید.

43503

کد خبر 1214441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =