«آینه در آینه» هوشنگ ابتهاج، «سقای آب و ادب» سید مهدی شجاعی و «درقلمرو پادشاهان» در صدر فهرست پر فروش‌ترین‌های هفته گذشته سامانه اشتراک محصولات فرهنگی قرار گرفتند.

به گزارش خبرآنلاین، در هفته دوم دی ماه ـ دهم تا شانزدهم ـ کتاب «آینه در آینه» مجموعه اشعاری از هـ.الف سایه (هوشنگ ابتهاج) که نشر چشمه آن را با قیمت 4800تومان روانه بازار نشر کرده است، در صدر پرفروش‌ترین‌های سامانه اشتراک محصولات فرهنگی، «سام» قرار گرفت. این دفتر شعر به انتخاب دکتر شفیعی کدکنی تدوین و منتشر شده است. یکی از اشعار به یادماندنی این دفتر ابتهاج با این مطلع آغاز می‌شود: «مژده بده، مژده بده، یار پسندید مرا/ سایه‌ی تو گشتم و او برد به خورشید مرا...»

شفیعی کدکنی درباره این مجموعه گفته است: «سایه، در انواع سخن، شعر خوب و شعر درخشان بسیار دارد. اگر می‌خواستم این انتخاب را بر محور اصلی شاهکارهای او ـ که در آن، اکثریت با غزل‌هاست ـ استوار کنم، شاید برای بعضی از گونه‌ها و نمونه‌های دیگر کمتر مجال تجلی حاصل می‌شد. اما در این گزینش، مقصود اصلی، ارائه نموداری از مراحل مختلف خلاقیت هنری او و نمونه‌هایی از تجارب گوناگون وی در عالم شعر و شاعری بوده است.»

بنابر این گزارش، «سقای آب و ادب» تازه‌ترین اثر داستانی سیدمهدی شجاعی رتبه دوم پرفروش‌های هفته گذشته در تهران را به خود اختصاص داد. کتابی که بعد از گذشت کمتر از یک ماه از انتشار، نوبت دوم چاپ را پشت سرگذاشت و درباره زندگی حضرت عباس(ع) است که در آن، زوایای جدیدی از دقایق زندگی و ظرائف شخصیتی ایشان مطرح شده است. چاپ دوم «سقای آب و ادب»، نوشته مهدی شجاعی، پاییز امسال، به شمارگان 5هزار نسخه از سوی انتشارات «کتاب نیستان» منتشر شد. این کتاب 264 صفحه‌ای 10 فصل دارد. در بخشی از مقدمه کتاب «سقای آب و ادب» می‌خوانیم: «چه والا مقام و بلندمرتبه است حسین، که عباسش در آستانه عروج عاشورا، ‌از مسجدالحرام سیر داد به مسجدالاقصای کربلا که «بارکنا حوله لنریه من آیاتنا.. و چه هماهمت و بلندآشیان است عباس، که با دو بال عشق و ادب به سوی آسمان هفتم «دنی فتدلی» پر کشید و در مقام قرب حسین، به منزلتی بی‌بدیل رسید و در قابی از قوس بازوان حسین، ماوا گرفت...»

درباره این کتاب اینجـــــــا بیشتر بخوانید.

«در قلمرو پادشاهان» ماجرای زندگی «کارمن بن لادن» و ازدواجش از زبان خود اوست. کارمن زنی نیمه ایرانی و نیمه سوئیسی است که با یسلام یکی از پسران بن لادن ازدواج می‌کند و به خانواده اشرافی و ثروتمند و در عین حال مرتجع آنها در عربستان وارد می‌شود. اسامه بن لادن برادر شوهر اوست و بعد از ماجرای 11 سپتامبر، او و دخترهایش بسیار آسیب می بینند...این کتاب را انتشارات ثالث با ترجمه علیرضا میراسداله روانه بازار کرده که با استقبال خوب مخاطبان هم مواجه شده است و به چاپ دهم رسیده است.

درباره این کتاب اینجــــــا بیشتر بخوانید.

بنابر این گزارش، دو جلدی «شرح زندگی من» روایتی است شیوا از تاریخ اجتماعی و اداری دورهٔ قاجاریه به قلم عبدالله مستوفی. کتاب را که نشر هرمس منتشر کرده،‌ روایتی‌ست از جفاهایی که در آن دوران به وطن شد و  بیش از آن‌که روایتی شخصی باشد و به خودِ مستوفی بازگردد، روایتی است از احوالِ ملک و مملکت در همان عصر.

درباره این کتاب اینجـــــــا بیشتر بخوانید.

پرفروش‌های هفته دوم دی‌ماه ـ دهم تا شانزدهم دی ـ سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام بدین شرح است:

قیمت

ناشر

مولف/ مترجم

نام کتاب

4800 تومان

چشمه

اشعار هـ.الف سایه

آینه در آینه

6000 تومان

نیستان

سیدمهدی شجاعی

سقای آب و ادب

5000 تومان

ثالث

کاربن بن لادن/ علیرضا میراسدالله

در قلمرو پادشاهان

20000 تومان

هرمس

عبدالله مستوفی

شرح زندگانی من (2 جلد)

برای تهیه این کتاب و هر کتاب دیگری که می‌خواهید می‌توانید با شماره تلفن 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی(‌سام) تماس بگیرید و آن را در منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید.

60

کد خبر 121482

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =