امیرحسنخانی: شرایط امروز هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها مطلوب نیست

فارس نوشت: نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: کمیته سیاسیی کمیسیون در گزارش خود عنوان کرد که شرایط امروز هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها مطلوب نیست و باید تلاش کنیم تا شرایط را بهبود ببخشیم.

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در جلسه امروز گزارش کمیته سیاسی و نظامی کمیسیون از وضعیت عملکرد هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ارائه شد.

وی افزود: در این گزارش عملکرد هیأت نظارت مورد بررسی قرار گرفته و نقاط ضعف و قوت مطرح شده بود.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: بعضی از کاندیداها که صلاحیت آنها رد شده بود درخواست مستندات کرده بودند که بعضاً مستندات به آنها داده می‌شود و بعضاً داده نمی‌شود.

امیرحسخانی خاطرنشان کرد: در این گزارش آمده بود که ترکیب هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تنها از نمایندگان مجلس است که این محدودیت ایجاد کرده و شاید بهتر این باشد که ساختار تغییر کند و مرکز پژوهش و وزارت کشور نیز پیشنهاداتی در این راستا ارائه کرده‌اند.

وی افزود: نتیجه این بود که وضعیت فعلی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات خیلی مطلوب نیست و باید تلاش کنیم شرایط را بهبود ببخشیم. چرا که همه اعضای آن از نمایندگان مجلس هستند و با توجه به اینکه مجلس امکانات و پرسنل بررسی‌کننده و عامل اجرایی ندارد و از این نظر محدودیت دارد در نتیجه صحبت این بود که بعضی از وظایف را ممکن است نتوانند انجام دهند و باید با یک دستگاه دیگر همراه و هماهنگ شوند و بعضی دستگاه‌های دیگر نیز به موضوع ورود پیدا کنند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان گفت: در نهایت بنا شد تا گزارش کمیته سیاسی در این باره به صحن کمیسیون ارائه شود و اعضای کمیسیون در رابطه با آن تصمیم بگیرند.

2929

کد خبر 1215576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =