۵ نفر
۳ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۶

توکلی: خلاء آیت‌الله شاهرودی در جلسات مجمع تشخیص حس می‌شد

عالمی درطراز قابل قبول بود که در دسته‌بندی‌های سیاسی نمی‌گنجید
توکلی: خلاء آیت‌الله شاهرودی در جلسات مجمع تشخیص حس می‌شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آیت الله شاهرودی در دسته‌بندی های سیاسی هیچ گاه وارد نشد. بر همین اساس وقتی او رئیس شورای حل اختلاف بین دولت و مجلس شد، هیچ فرد و گروهی تعجب نکرد که چرا او باید در این جایگاه باشد.

به گزارش خبرآنلاین، آیت‌الله هاشمی شاهرودی آخرین مرتبه در ۱۶ تیر ۹۷ در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور یافت اما از چندی پیش به دلیل تشدید بیماری خود در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود.

صبح امروز سطح هوشیاری آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به شدت کاهش یافت و ساعاتی بعد به رحمت ایزدی پیوست.

احمد توکلی درباره جایگاه آیت الله هاشمی شاهرودی در نظام جمهوری اسلامی ایران به خبرآنلاین گفت: از خدا برای ایشان طلب رحمت و آمرزش می کنم. آیت الله سیدمحمود شاهرودی یک فقیه با نگاه باز به مسائل بود، اهل فن سطح عملی فقاهت ایشان را برجسته توصیف می کنند. آیت الله شاهرودی در حوزه اقتصاد اسلامی کار کرده بود و با شهید صدر انس داشته است.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه آیت الله شاهرودی منشأ خدمات به جمهوری اسلامی بود، یادآور شد: در این مدت یک سال و خرده ای که در مجمع هستم، ایشان دفعات زیادی نتوانست به جلسه بیاید اما در همان ماه های اول حضور، جلسات را طوری اداره می کرد که اجازه اظهارنظر برای همه فراهم می کرد. در مجموع احترام برانگیز بود.

وی درباره فراجناحی بودن شخصیت آیت الله شاهرودی گفت: عالم طراز قابل قبولیبود که نمی شود، در دسته بندی های سیاسی او را گنجاند. وفادار به نظام جمهوری اسلامی بود و خود را خدمت گذار می دانست بنابراین در دسته بندی های سیاسی هیچ گاه وارد نشد. بر همین اساس وقتی او رئیس شورای حل اختلاف بین دولت و مجلس شد، هیچ فرد و گروهی تعجب نکرد که چرا او باید در این جایگاه باشد. معتقدم انتخاب بجایی بود و همین صفت بی طرفی به لحاظ جبهه بندی سیاسی این موقعیت را برای ایشان فراهم کرد.

وی درباره اقدام آیت الله هاشمی شاهرودی در حوزه مبارزه با فساد اقتصادی هنگام ریاست بر قوه قضائیه گفت: آن زمان هنوز مثل امروز خیلی جدی موضوع مبارزه با فساد اقتصادی در جامعه و مخصوصا از طرف نخبگان کشور مطالبه نمی شد اما اگر پرونده ای مطرح می شد آیت الله شاهرودی از پیگیری آن حمایت می کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره احساس خلا آیت الله هاشمی شاهرودی در جلسات مجمع تشخیص گفت: در زمانی که ایشان مریض بود، جلسات را آقایان موحدی کرمانی و رضایی اداره می کردند. ولی به هر حال خلاء ایشان حس می شد. 

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1215713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =