دوره آموزشی ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در یاسوج برگزار می‌شود 

در راستای افزایش سلامت و نشاط بازنشستگان و سالمندان ، دوره آموزشی ارتقای سطح سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در یاسوج برگزار می شود. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج،  مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر گفت: این دوره آموزشی با همکاری مدیریت درمان تامین اجتماعی و کانون بازنشستگان شهرستان های بویراحمد و دنا صبح روز چهارشنبه پنجم دی ماه جاری در شعبه تامین اجتماعی یاسوج برگزار خواهد شد .

عباس نورمحمدی طرح و بیان مسایل و مشکلات حوزه سلامت و درمان بازنشستگان و سالمندان و راههای پیش گیری از آنها را از مباحث این دوره آموزشی اعلام کرد و افزود : سازمان تامین اجتماعی در کنار برنامه های فرهنگی و اجتماعی از جمله طرح نسیم سلامت ، برگزاری المپیادهای فرهنگی - ورزشی و... تلاش می کند با اجرای چنین دوره هایی دغدغه های جسمی و روحی بازنشستگان و سالمندان را کاهش دهد . 

وی خودمراقبتی در زمینه  سلامت و  گسترش روحیه نشاط و سلامت در خانواده ها به منظور افزایش امید به زندگی را مهم ترین هدف این دوره بیان کرد . 

مدیرکل تامین اجتماعی استان افزود : در این دوره آموزشی علاوه بر طرح مسایل مرتبط با سلامت ، با استقرار تیم پزشکی در محل ، نسبت به انجام معاینات بالینی مانند آزمایش قند خون ، فشار خون و... از شرکت کنندگان و درج اطلاعات مربوط به بیماری های احتمالی در فرم های خاص اقدام خواهد شد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان از بازنشستگان و مستمری بگیران درخواست کرد در راستای توجه به سلامت و بهداشت و درمان خود در این دوره ها شرکت کنند .

وی گفت : این دوره ها در مراحل بعدی در سایر شهرستان های استان نیز برگزار خواهد شد .

46

کد خبر 1215803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =