تصاویر | دیدار رئیس مجلس آذربایجان با ظریف

اوکتای اسداف رئیس مجلس جمهوری آذربایجان که در چارچوب روابط پارلمانی ایران و آذربایجان به کشورمان سفر کرده است، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ظریف در این دیدار با اشاره به تاثیر روابط پارلمانی در توسعه روابط مردمی بین دو کشور، این روابط را بسیار مهم دانست.

ظریف روابط سیاسی بین دو کشور را به دلیل اراده رهبران دو کشور در حال حاضر در عالی ترین سطح خواند و اظهار داشت: علی رغم افزایش ۴۰ درصدی روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور در سال جاری در مقایسه با سال گذشته، این روابط با سطح سیاسی روابط فاصله دارد که امیدواریم با اجرای پروژه های مشترک و استفاده از ظرفیت کریدورهای ترانزیتی بین دو کشور، شاهد ارتقاء بیش از پیش روابط بین دو کشور در حوزه های اقتصادی و تجاری باشیم.

اوکتای اسداف رئیس مجلس جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار روابط دو کشور را به دلیل اشتراکات تاریخی و جغرافیایی و فرهنگی بسیار خوب و با اهمیت توصیف کرد.

رئیس مجلس جمهوری آذربایجان با اشاره به اهمیت کریدور جنوب ـ شمال که منافع متقابل فراوانی برای دو کشور خواهد داشت، بر اجرا و نهایی کردن کامل این ظرفیت کریدوری تاکید کرد.

49311

کد خبر 1216212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =