واکنش معاونت امور هنری به انتشار تصاویری از چند تئاتر و نمایشگاه نقاشی‎ قدیمی

معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بیانیه‌ای تاکید کرد، انتشار وسیع و دوباره تصاویر مربوط به تئاترها یا نمایشگاه‌های هنری قدیمی، برای آسیب زدن به فضای هنری امروز کشور طراحی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پیرو انتشار تصاویر چند تئاتر قدیمی و حواشی پیش آمده، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با صدور بیانیه‌ای در این‌باره توضیح داد. 

در چند روز گذشته، فیلم کوتاهی از یک تئاتر، عکس‌هایی از تئاتری دیگر و تصاویری از نمایشگاهی که هر کدام طی سه، هشت و پنج سال قبل اجرا و برگزار شده‌اند، به نام تئاترهای روی صحنه و نمایشگاه در حال برگزاری در برخی رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌هایی را به همراه داشت. 

در همین ارتباط، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توضیحات زیر را ارائه کرده است: 

«در روزهای اخیر، تصاویر و فیلم‌هایی از تئاترها و نمایشگاه‌هایی که چند سال پیش اجرا شده است، در برخی شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی به عنوان تئاترها و نمایشگاه‌های در حال برگزاری منتشر شده است که این رفتار غیراخلاقی، تصویری غیرواقعی و نادرست از فضای تئاتر و هنر امروز القا می‌کند و متاسفانه افرادی هم آگاهانه یا ناآگاهانه با غرض یا بی‌ غرض با انتشار این تصاویر و فیلم‌ها، به هنر، تئاتر و اعتماد مخاطبان آسیب می‌زنند.

متاسفانه در مواردی بر اساس همین تصاویر و فیلم‌های متعلق به گذشته یا تصاویر دست‌کاری شده و ناقص، قضاوت‌ها و داوری‌هایی درباره هنر و تئاتر می‌شود که با جریان واقعی هنر و تئاتر فاصله دارد.

معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با باور برای تسهیل فعالیت‌ها و اجرای برنامه‌های هنری تلاش می‌کند و بر اساس قانون و مقررات، وظایف نظارتی خود را نیز در حوزه‌های مختلف هنر انجام می‌دهد و برای نظارت دقیق و منسجم، تغییراتی را نیز دنبال می‌کند که تغییر در شورای ارزشیابی و نظارت اداره‌کل هنرهای نمایشی در این راستاست، بنابراین ضرورت دارد با شناخت و اطلاع دقیق به آنچه در هنر اتفاق می‌افتد بنگریم نه با آنچه قصد جان هنر کرده است.»

۵۷۵۷

کد خبر 1216625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =