واکنش رییس جدید شورای نظارت تئاتر به حواشی انتشار عکس یک نمایش قدیمی

مهر نوشت: رییس جدید شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی در اولین اظهار نظر خود تأکید کرد که قطعا از مجوزی که شورا صادر می کند صیانت خواهد شد.

سیدوحید فخر موسوی رییس جدید شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی درباره اینکه با چه انگیزه‌ای حضور در شورای نظارت را با توجه به شرایط حساس کنونی و فشارهایی که روی تئاتر وارد می شود، پذیرفته است، گفت: واقعیت این است که در وهله اول من یک تئاتری و یک هنرمند هستم و احساس من این بود که باید به حوزه تئاتر کمک کنم، ضمن اینکه آقای کرمی از دوستان قدیمی من بودند. این نکته را هم باید مدنظر قرار دهیم که همیشه تئاتر دارای حساسیت بوده ولی در زمان‌های مختلف حدش بالا و پایین می شود.

او درباره اینکه تا چه حد پای مجوزهای صادر شده از سوی شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی خواهد ایستاد، تأکید کرد: ما در شورا، مطابق قوانین و ضوابط پیش می رویم و قطعا از مجوزی که می دهیم صیانت می کنیم البته این الزام دوطرفه است یعنی هم گروه های نمایشی باید رعایت کنند و هم ما به عنوان شورای نظارت و ارزشیابی و کارشناسان شورا.

فخر موسوی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: احساس کردم به عنوان یک تئاتری می توانم به شرایط موجود تئاتر کمک کنم. شاید بعضی از دوستان در این موقعیت قبول نکنند که در شورای نظارت و ارزشیابی حضور پیدا کنند ولی من احساس کردم که در این موقعیت و زمان باید می آمدم تا به تئاتر کمک کنم. امیدوارم با کمک هنرمندان تئاتر، گروه ها و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آقای شهرام کرمی به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی، بتوانم کاری را که به من سپرده شده به درستی انجام دهم.

رییس جدید شورای نظارت و ارزشیابی یادآور شد: تمامی آیین‌نامه ها به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اصلاح شدن و بررسی مجدد است و آیین‌نامه شورای نظارت نیز مستثنی از این اصلاحات نیست. پیش از من آقایان رحمت امینی و محسن امیری نیز در این خصوص زحمت‌هایی کشیدند و کارهایی انجام شد و امیدوارم با کمک دوستان اصلاح آیین نامه شورای نظارت و ارزشیابی نیز به درستی انجام شود.

او در پایان سخنان خود درباره فشارهایی که از طرف نهادها و افراد بیرون از حوزه هنر به تئاتر وارد می شود، تصریح کرد: من زیاد قائل به فشارهای بیرونی نیستم بلکه مواقعی برخی دوستان نامهربانی می کنند به عنوان مثال عکسی در فضای مجازی منتشر شده که متعلق به اجرای نمایشی در سال ۸۹ است در حالی که ما در سال ۹۷ به سر می بریم و حاشیه هایی که روی این عکس ایجاد می شود نشان از لطف بیش از حد برخی از دوستان دارد.

۲۴۱۲۴۳

کد خبر 1216934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =