فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به ۱۰۰ سال پیش است

مهندسان می‌گویند سیستم توسعه داده‌شده توسط کمپانی بورینگ متعلق به ایلان ماسک برای حرکت خودرو درون تونل معروف مربوط به فناوری ۱۰۰ سال پیشِ بکار رفته در ترن هوایی است.

به گزارش خبرآنلاین، ساخت تونلی برای دورزدن ترافیک لس‌آنجلس توسط کمپانی بورینگ و تست اولیه آن باعث شد تا کارشناسان وارد عمل شده و دراین‌باره اظهارنظر کنند. {لینک}

نکته قابل‌توجه اینکه ایلان ماسک برای پیشبرد خودرو داخل تونل از فناوری‌ای استفاده کرده که به گفته مهندسان شبیه به آن را در ساخت ترن هوایی در ۱۰۰ سال پیش بکارگرفته شده و به دلیل مشکل ایمنی کنار گذاشته‌شده است.

به گفته این کارشناسان دستیابی به ثبات در سرعت‌بالا درچنین سیستمی یک چالش محسوب شده و حرکات جانبی باعث ایجاد تهوع در سرنشین خودرو می‌شود.

این اظهارنظر کارشناسی هم‌زمان با سوارشدن گروه اولیه از مسافران درون تونل موسوم به "لوپ" در لس‌آنجلس است که بابت هر بار تجهیز لاستیک‌ها به چرخ مخصوص داخل تونل باید ۳۰۰ دلار هزینه شود که به گفته گزارشگران احساس رانندگی در جاده خاکی به انسان دست می‌دهد. حتی برخی گفتند احساس ناراحتی کردند.

آنچه به‌عنوان چرخ مخصوص به لاستیک‌ها وصل می‌شود شبیه چیزی است که در ترن هوایی پنسیلوانیا در سال ۱۹۰۲ بکار گرفته شد و بسیاری از آن ناراضی بودند که به گفته «پیت تراباکو» نویسنده مطالب ترن هوایی و تجهیزات پارک‌های تفریحی، حرکات جانبی ایجادشده توسط غلتک‌های ضد اصطکاک باعث می‌شود تا احساس کنید که در حال سقوط از جایی هستید.

۵۶۵۶

کد خبر 1217212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =