نحوه محاسبه کرایه کامیون‌داران آذربایجان‌غربی تغییرکرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان‌غربی از آغاز پرداخت کرایه براساس تن بر کیلومتر در استان بعنوان یکی از مهمترین مطالبات رانندگان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی،  ارسلان شکری در تشریح این خبر گفت: بعد از بیان مطالبات رانندگان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با جلب رضایت رانندگان در راستای خدمات دهی بهینه و با کیفیت را در اولویت امور خود قرار داد تا کرایه حمل بار بر اساس تن-کیلومتر محاسبه شود.

وی با بیان اینکه کرایه حمل و نقل توافقی و براساس عرضه و تقاضا و وابسته به پارامترهای مختلفی است، اضافه کرد: آذربایجان غربی بنابر دستور ریاست محترم سازمان از ابتدای دی ماه سال جاری پرداخت کرایه حمل بار بر اساس تعرفه تن_کیلومتر را آغاز کرد که بی شک تاثیر بسزایی در معیشت رانندگان ایجاد خواهد کرد.

 این مقام مسئول افزود: نرخ پایه تن-کیلومتر کشوری مشخص شد و ۱۰۳۳ ریال به عنوان شاخص پایه تن-کیلومتر کشوری تعیین گردید و بر اساس ضرایب استانی تفکیک شد و در این نرخ همه مسائل در نظر گرفته شد.

حمل و نقل

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از تامین لوازم یدکی و قطعات گران شده ناوگان بعنوان یکی دیگر از مهمترین خواسته‌های رانندگان یاد کرد و گفت: سازمان صنعت و معدن از طریق کارخانه‌های داخلی و واردکنندگان خارجی و هر آنچه لاستیک که وارد کشور می‌شود را بر اساس سهمیه است.

 شکری از برآورد نیاز سالانه استان به حدود ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک خبر داد و عنوان کرد:  از ۲۵ تیر ماه سال جاری که طرح توزیع لاستیک آغاز شده است تا کنون حدود ۱۳۰۰۰حلقه لاستیک به نرخ دولتی در بین ناوگان و با مدنظر قرار دادن پارامترهایی همچون پیمایش طی شده و تعداد بارنامه های صادره توزیع شده است و هنوز نیازمند تامین و توزیع لاستیک برای ناوگان باری و مسافری هستیم.

 این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به ۱۸ هزار دستگاه با متوسط عمر ۱۸/۱۶ سال در بخش حمل و نقل جاده ای گالا فعالیت دارند، اذعان داشت: سالانه  بیش از ۱۲ میلیون تن کالا توسط این ناوگان از استان جابجا می شوند و در ۹ ماهه گذشته میزان جابجایی کالا با ناوگان باری استان ۵/۸ میلیون تن بود که برای این میزان کالا بیش از ۶۳۱ هزار و ۵۰۰ فقره بارنامه صادر شده است

 شکری با اشاره به جابجایی سالانه در حدود ۸ میلیون مسافر توسط ناوگان جاده ای فعال در این بخش بیان کرد: ۶۷۰ دستگاه اتوبوس و ۱۲۰۰ دستگاه سواری داریم که میانگین عمر آن به ترتیب ۵/۹ و ۵/۱۰ سال است و ۹۰۷ دستگاه مینی بوس با عمر ۷۷/۲۶  سال داریم که بیش از ۲۰ هزار راننده در دو بخش مسافر و بار مشغول کار هستند.

۴۶

کد خبر 1217344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =