جاده بیجار-همدان به بهره‌برداری می‌رسد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان از افتتاح پروژه ملی جاده بیجار ـ همدان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از بیجار، بهرام نصراللهی زاده در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان بیجار با اشاره به نقش بی بدیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی، در توسعه گفت: توسعه تمام شهرستان ها از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار می گیرد تا نتیجه ایی قابل قبول به دست آید.

وی با بیان ۱۳۰ پروژه نیمه تمام در شهرستان بیجار کلید خورده است گفت: امسال پروژه ملی راه بیجار- همدان و تاسیسات فاضلاب شهر بیجار و حسن آبادیاسوکند به اتمام میرسد و افتتاح خواهد شد.

نصرالهی زاده توسعه بیجار را در گرو مطالبه گری مدیران شهرستان خواند وگفت: توسعه در بیجار جز  با پیگیری ومطالبه گری مدیران شهرستانی اتفاق نمی افتد.

وی از آبرسانی به شهرهای شرقی استان خبر داد و عنوان کرد: آبرسانی برای شهرهای بیجار وحسن آبادو۹۰ روستا از طریق سد تالوار و سیاه  در لایحه بودجه ۱۳۹۸ قطعی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان، با بیان اینکه اشتغال و تولید ثروت، صرفا در کارخانه‌های بزرگ مقیاس خلاصه نمی‌شود گفت: امروزه علاوه بر توجه به صنایع بزرگ، باید صنایع کوچک مقیاس  ومشاغل خانگی مورد توجه قرار گیرد، چرا که این قبیل از مشاغل می‌تواند نقش  عمده‌ای در کاهش نرخ بیکاری ایفا کند.

وی از اعطای مدیریت سد تلوار به بیجار خبر داد وگفت: بااین امتیاز، می توان گامی در راه تغییر کاربری زمین های دیمی به آبی برداشت.

نصرالهی زاده عنوان کرد: نرخ وام سرمایه در گردش از ۱۸ درصد به ۱۳ تنزل پیدا می کند و در این میان ۵درصد سود وام را سازمان برنامه وبودجه پرداخت می کند.

وی در پایان اظهار داشت: فاز۲ دانشکده بیجار و شهرک صنعتی شماره ۲ نیز در دست اقدام است.

۴۶

کد خبر 1217652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =