شخصیت‌ها درباره ۹ دی چه گفتند؟

امروز شخصیت‌های سیاسی، مذهبی و نظامی به مناسبت مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی سخنرانی کردند.

به گزارش خبرآنلاین، نزدیک به ۹ سال از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و حوادث پس از آن می‌گذرد و امروز به مناسبت سالروز نهم دی ماه شخصیت‌های سیاسی کشور به بازخوانی آن وقایع پرداختند که در جدول زیر  گزیده ای از آنها را مشاهده می‌کنید:

شخصیت‌ها

اظهارات

علی لاریجانی/رئیس مجلس شورای اسلامی

* نهم دی‌ماه غبارآلودگی فضای سیاسی را از بین برد و کشمکش‌های داخلی را پایان داد و زنجیره‌ای از دخالت‌های فرصت‌طلبانه آمریکا و بعضی کشورهای غربی و البته برخی ناامنی‌های کوچک را سر جای خود نشاند و با روشن‌گری مسیر انقلاب را مستحکم کرد.‌قدرتی که به اغواگری‌ها و شیطنت‌های بیگانگان سیلی محکم زد.

* یکی از دلایل مهم چالش‌های مهم آن روز عدم توجه به قانون و تمکین آن بود، این‌که در همه نظام‌های جاافتاده اصل را بر قانون‌پذیری می‌گذارند و پای آن می‌ایستند

علی مطهری/نائب رئیس مجلس شورای اسلامی

* بنده هم به نوبه خود روز نهم دی را بزرگ و گرامی می دارم. نهم دی روزی بود که مردم ما قطع نظر از خطاهای دو طرف در انتخابات ۸۸ برای حفظ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران به میدان آمدند و از انقلاب خودشان دفاع کردند.

وی افزود: بنابراین با توجه به شرایط ویژه‌ای که در کشور داریم، باید این روز را مظهر اتحاد مردم قرار دهیم و آن را مظهر تفرقه در کشور قرار ندهیم. ان‌شاء‌الله همه به این نکته توجه داشته باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی

*این حکومت مردم سالاری است و مردم، ولی نعمت این انقلاب هست، بیان داشت: همه باید بدانند این نظام و انقلاب هرچه دارد از این مردم دارد و به همین دلیل مردم صاحبان واقعی انقلاب هستند. ولایت و انقلاب نعمتی است که خدا به این مردم عنایت کرده و باید قدردان آن بود

*فتنه گران در ۹ دی، دنبال تغییر نظام و ضربه زدن به اصل ولایت فقیه بودند.

حسین سلامی/ جانشین فرمانده سپاه پاسداران

* یوم الله دیگری که تحت رهبری های رهبر معظم و جانباز و دشمن شناس و شجاع رخ داد، در نهم دی ماه رخ داد و ملت بزرگ ایران در نهم دی ماه همچون سپهری فروزان در تاریخ این کشور درخشید.

* ما هرگز امامان را در هیچ صحنه سختی تنها نخواهیم گذاشت، ما پشت سر رهبر بزرگمان قله های بزرگ را فتح خواهیم کرد.

رمضان شریف/ سخنگوی سپاه پاسداران 

* انتخابات سال ۸۸ یکی از بارزترین نشانه های حضور و انسجام مردم ایران بود که دشمن برای کم رنگ کردن این حماسه با استفاده از غفلت برخی نیروهای داخلی تلاش کرد از آن برای وارد کردن آسیب به نظام استفاده کند.

* توطئه همیشگی دشمنان برای وارد کردن آسیب به ایران فرصت طلایی پیشرفت و بالندگی را برای کشور فراهم کرد که یکی از نتایج آن تقویت سیستم دفاعی است.

سعید جلیلی / عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

* در ۴۰سال عمر انقلاب اسلامی، ایران همواره مورد هجمه دشمن بوده و دشمنان هرآنچه در توان داشته انجام داده اند. دشمن در طول عمر انقلاب اسلامی هرانچه در توان داشته برای حمایت از رژیم طاغوت، مخالفین انقلاب و همچنین در جنگ تحمیلی در کمک به صدام ، علیه ایران بکار گرفته است.

* ایستادگی و مبارزه در مقابل دشمن باعث کسب پیشرفت های چشمگیر در کشور شده است.

احمد خاتمی/ خطیب نماز جمعه تهران

*فتنه گران در طی هشت ماه ننگین در سال ۸۸ هر فتنه شومی را برعلیه ولایت و مردم انجام دادند و هر مناسبت ملی و غیر ملی را به آشوب کشاندند.

* دشمن برای ایجاد فتنه جدید در انتخابات سال ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی و انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری تلاش می کند. تخریب شورای نگهبان با عناوینی مانند نظارت استصوابی از امروز آغاز شده و برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نیز برنامه دارند و با شعارهای هنجارشکن به دنبال فتنه انگیری هستند، ولی بدانند تا این مردم، حوزه انقلابی و بسیجیان در این کشور هستند، ناکام خواهند بود.

* حماسه ۹ دی، حماسه مقاومت چهل ساله انقلاب بود. دشمنان می خواهند ملت ایران را خسته نشان دهند ولی بدانند، مردم ایران، دشمنانان را خسته کرده و خود خسته نخواهند شد.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1217745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =