چرا ایران نباید مقصد ارزان سفر معرفی شود؟/ چگونگی درآمدزایی از گردشگران خارجی

تسنیم نوشت: عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگری راهنمایان گردشگری استان تهران به تشریح چرایی عدم معرفی ایران به عنوان مقصد ارزان سفر پرداخت و گفت: باید از همین تعداد به‌نسبت کم مسافر خارجی برای درآمدزایی گردشگری بهره برد ولی به معنای گران کردن خدمات نباید تلقی شود.

در خصوص هزینه کرد توریست‌های خارجی در ایران اظهار داشت: ایران نباید مقصد ارزانی برای مسافران خارجی باشد، زیرا وقتی ایران را به عنوان مقصدی ارزان معرفی می‌کنیم، و با توجه به زیرساختارهای ضعیف گردشگری کشورمان، هجوم مسافر زیاد باعث ضعیف شدن کیفیت خدمات به توریست می‌شود.
عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارگری راهنمایان گردشگری استان تهران  تاکید کرد: اصلاً ساختارهای خدمت دهنده گردشگری کشورمان تاب مسافر زیاد را ندارد.

نورآقایی ادامه داد: بنابراین باید از همین تعداد به نسبت کم مسافر خارجی پول بهتر و بیشتری برای درآمدزایی گردشگری کسب شود ولی به معنای گران کردن خدمات نیست.

وی تصریح کرد: بنابراین نباید برخی اجزای رایج گردشگری نظیر هتل‌ها گران شود، بلکه باید از هنر و داشته‌های فرهنگی کشورمان برای عرضه کالا و محتوای بیشتر به گردشگر خارجی برای هزینه کردن بیشتر استفاده کنیم.

این مدرس راهنمایان گردشگری در مثالی عنوان کرد: مثلا یک رستوران یک غذایی را به مبلغ 20 هزار تومان عرضه می‌کند ولی وقتی گردشگر از رستوران بیرون می‌رود حدود 50 هزار تومان هزینه کرده است زیرا در کنار غذا - خوراکی‌های دیگری نیز عرضه شده است و گردشگر مایل بوده در این رستوران بیشتر هزینه کند.

نورآقایی خاطرنشان کرد: بنابراین وقتی گردشگری که به ایران سفر می‌کند و معروف به گردشگر فرهنگی است، باید بسته‌های فرهنگی بسیاری نیز به وی ارائه شود و برای این عرضه‌ها پول گرفته شود تا برای گردشگری کشور درآمدزایی بیشتری حاصل شود ولی در کمال حیرت همه دنبال این هستند که حتی به گردشگر خارجی یاد بدهیم در ایران چطور کمتر هزینه کند البته این به معنای سوءاستفاده از توریست نیست بلکه خدمات متنوع فرهنگی بیشتری با تعیین هزینه رایج باید طراحی شود.

۴۲۲۳۸
کد خبر 1218011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =