اعتراف رئیس‌جمهور فیلیپین به یک حرکت زشت و ناشایست

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: «رودریگو دوترته»، رئیس جمهور فیلیپین در یک سخنرانی در شهر «کوتاباتو» مقابل مردم اعتراف کرد که در دوران نوجوانی اش خدمتکار خانوادگی شان را مورد آزار جنسی قرار داده است.

به گزارش ایندیپندنت، وی حتی درباره این اقدام ناپسند خود جزئیاتی را برای جمعیت ارائه کرد و گفت که درباره این کارش در حضور یک کشیش هم اعتراف کرده است.

دوترته در این سخنرانی گفت: کشیش مرا دلداری داد و گفت که این اتفاق برای هر کسی ممکن است در دوره نوجوانی بیافتد.

یک گروه حقوق بشر فیلیپینی به نام «گابریلا» این اظهارات را «بسیار ناراحت کننده» خواند و گفت: این اعتراف باعث شرم است نه برای شخص رئیس جمهور بلکه برای کل کشور. او (دوترته) ثابت کرده است که ارزش جایگاه فعلی اش را ندارد و باید استعفا کند.

رئیس «ائتلاف ضدقاچاق زنان» در فیلیپین هم اعلام کرد: اظهارات او می تواند کارگردان داخلی را در اینجا به خطر بیاندازد.

این در حالی است که «سالوادور پانلو»، سخنگوی رئیس جمهور فیلیپین در گفتگو با شبکه سی ان ان اعلام کرد که اعترافات رودریگو دوترته ساختگی است و او از سوی یک کشیش مجبور به بیان این اظهارات شده است.

لازم به ذکر است که رئیس جمهور فیلیپین سابقه ای طولانی در بیان اینگونه اظهارات ناپسند درباره آزار و اذیت های جنسی دارد. وی در ماه سپتامبر سال جاری میلادی هم درباره این مسئله صحبت کرده بود که این اظهارات او به شدت محکوم شد و مورد انتقادهای گسترده ای قرار گرفت.

49311

کد خبر 1218093

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =