مونسان: امسال نزدیک به ۵ میلیون گردشگر خارجی وارد کشور شدند

ایرنا نوشت: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون ۳۳ هتل چهار و پنج ستاره در کشور ایجاد شده که در نتیجه آن تعداد این هتل ها از ۱۲۵ به ۱۵۸ مورد رسیده است.

 علی اصغر مونسان دوشنبه شب در آیین گشایش دومین نمایشگاه گردشگری، هتلداری و صنایع دستی در قشم افزود: تلاش می شود تعداد هتل های چهار و پنج ستاره تا سال ۱۴۰۰ به ۲۲۰ مورد برسد.
وی ادامه داد: تا کنون ۴۰۰ طرح از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون در حوزه گردشگری به بهره برداری رسیده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون یک هزار و ۹۰۰ طرح با یک میلیون و ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در سطح کشور در حال اجراست و پیشرفت مناسبی دارد.
 

ورود ۴،۷ میلیون گردشگر به کشور
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری اظهار داشت: امسال ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار گردشگر تا آخر آبان ماه به کشور وارد شدند که رشد ۵۸ درصدی را نشان می دهد.
مونسان اضافه کرد: با وجود تحریم ها و برخی مشکلات دیگر و به دلیل برخی تمهیدات در حوزه ویزای بدون مهر، ویزای الکترونیکی ، و گردشگری بدون ویزا و با توجه به ما به التفاوت نرخ ارز، صنعت گردشگری در ایران رشد مناسبی داشت.
وی تصریح کرد: ایران به دلیل دارا بدن مزیت های فراوان دربخش گردشگری از جمله مواهب طبیعی، آثار تاریخی و اقوام مختلف، جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در صنعت گردشگری شمرده می شود.
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری یاد آور شد: گردشگری اقتصاد سوم جهان است و با ثبت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون گردشگر در یک سال روند رو به رشد خود را ادامه می دهد.
مونسان افزود: در دوره های گذشته کمتر به بحث گردشگری پرداخته شده است اما هم اینک یک درک مشترک از ایجاد حوزه ای جدید در اقتصاد در کشور به وجود آمده است که گردشگری می تواند این حوزه جدید باشد.
رییس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری اظهار داشت: با ۵۰۰ میلیون ریال می توان یک شغل در حوزه گردشگری ایجاد کرد و این در حالی است که در بخش های دیگر برای هر فرصت شغلی به حداقل ۵ میلیارد ریال هزینه نیاز دارد.

 

۴۱۲۳۱

کد خبر 1218154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =