پیام باهنر به موسوی و کروبی: نظام دنبال انتقام‌گیری نیست

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: سال گذشته، یعنی سال ۹۶ تقریبا مسئله حل‌شدن مشکل حصر داشت جلو می‌رفت، به آن لب آخرش که رسید، یک دفعه آقای کروبی نامه سراسر اتهامی منتشر کرد. آیا این پوست خربزه را در آینده نمی‌توانند زیر پای او بیاندازند؟

امید کرمانی‌ها: حوادث بعد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنان در یاد سیاسیون و عموم مردم زنده است و نهم دی ماه هر سال شخصیت ها و افراد مختلف اعم از اصولگرا و اصلاح طلب به بیان خاطرات خود از آن ایام می پردازند. مرحوم عسگراولادی از جمله ریش سفیدان اصولگرایی بود که خیلی تلاش کرد، نظام را از آسیب های فتنه ۸۸ مصون نگه دارد اما به گفته خودش نتوانست به همه اهدافش جامعه عمل بپوشاند. 

محمدرضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری که میهمان کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین بود، درباره ادامه راه و تکمیل تلاش های مرحوم عسگراولادی گفت: آقای عسگراولادی یک گوهر تکی بود و واقعا نظیر نداشت. از روی ناعلاجی بود که به من گفتند رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری شوم. اما معنا و مفهوم این مسئله آن نیست که همه مواضع مرحوم آقای عسگراولادی را طابق النعل به نعل قبول داشته باشم.

مرحوم عسگراولادی در سال آخر عمرش تلاشی را دنبال می کرد و بر همین اساس تعبیر «مفتون» را درباره آقایان کروبی و موسوی به کار برد. مرحوم عسگراولادی می خواست قضایای سال ۸۸ حل شود چون اعتقاد داشت ضربه ای که ادامه یافتن این موضوع به جامعه و نظام وارد می کند، از اصل آن جریانات بیشتر است. ایشان دو ماه قبل از رفتن به بیمارستان گفت «سی درصد کارهایم را انجام دادم و حرف هایم را زدم، ۷۰درصدش باقی مانده است» که دیگر عمرشان به دنیا نبود. امروز برخی از سیاسیون همچنان معتقدند یکی از ارکان پشت صحنه عرصه سیاسی کشور محمدرضا باهنر است، کسی که الان جانشین آقای مرحوم عسگراولادی است، آقای باهنر قرار نیست ۷۰ درصد بقیه تلاش آقای عسگراولادی را برای حل شدن قضایای سال ۸۸ انجام دهد؟

روز اول هم اعلام کردم، الان هم می گویم. وقتی به من گفتند رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری شوم، اعلام کردم من هیچ گاه خود را جانشین آقای عسگراولادی نمی دانم و تلقی نمی کنم. آقای عسگراولادی یک گوهر تکی بود و واقعا نظیر نداشت. از روی ناعلاجی بود که به من گفتند رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری شوم. اما معنا و مفهوم این مسئله آن نیست که همه مواضع مرحوم آقای عسگراولادی را طابق النعل به نعل قبول داشته باشم. حتما مرحوم عسگراولادی مرشد و مراد من بود اما اینکه بگویم من مقلد سیاسی ایشان هستم، اغراق گویی است.

الان پیغام رسانه ای می دهم. نظام اصلا دنبال انتقام گیری و انتقام کشی نیست اما اینهایی که دنبال هستند داستان حصر عوض شود، آیا این تضمین را می دهند که اگر حصری نباشد دوباره آن حوادث تکرار نمی شود.

زنده بودن بحث فتنه ۸۸ فقط برای عدم تکرار است. من در جایی بیان کردم «به مهندس موسوی گفتم»، بعد بعضی از خبرنگاران این طور برداشت کردند که من با مهندس موسوی ملاقات کردم. برای رفع این مسئله گفتم «ملاقات نداشتم بلکه پیغام رسانه ای به او دادم». الان هم پیغام رسانه ای می دهم نظام اصلا دنبال انتقام گیری و انتقام کشی نیست اما اینهایی که دنبال هستند داستان حصر عوض شود، آیا این تضمین را می دهند که اگر حصری نباشد دوباره آن تکرار نمی شود.

سال گذشته، یعنی سال ۹۶ تقریبا مسئله حل شدن مشکل حصر داشت جلو می رفت، به آن لب آخرش که رسید، یک دفعه آقای کروبی نامه سراسر اتهام را منتشر کرد. حالا این نامه را خودش می نوشت یا بچه هایش می نوشتند، ما فکر می کنیم آیا این پوست خربزه را در آینده نمی توانند {همچنان} زیر پای او بیاندازند؟

برخی معتقدند شاید عناصر پوست خربزه انداز اتفاقا از این طرف هستند چون برخی آقایان طی این مدت با آقای کروبی ملاقات داشتند. نظر شما چیست؟

همه چیز می تواند باشد. یک پزشک هم که مریضی را جراحی می کند و آن مریض می میرد، برخی می گویند «نکند همین پزشک او را کشته باشد». این حرف ها بدون استدلال است. اصلا معتقدم شأن نظام بالاتر از این است که بخواهد از کسی انتقام بگیرد اما بحث این است، آیا اگر این مسئله به سمت حل شدن رفت، تضمینی وجود دارد که در آینده تکرار نشود؟ بعضی می گویند «طرف باید اعلام کند تخلفی نبوده است»، من اصلا کاری به این حرف ها ندارم، اقل اقل اقل تضمین این است که خیلی خوب وقتی اینها آزاد شدند دوباره یک علم و کتل برعلیه نظام بالا نبرند.

احزاب می توانند اپوزیسیون دولت و مجلس باشند اما نمی توانند اپوزیسیون نظام شوند. همین الان اگر کسی در آمریکا کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود و بگوید «طرفدار مکتب کمونیستم»، آیا فرش قرمز جلوی او پهن می کنند؟ خیر چنان لوله اش می کنند که تا هفت نسل بعدش نتواند سر بلند کند.

من همان هفته بعد از انتخابات ۸۸ با یک عده از دوستان پیش مهندس موسوی رفتیم، بحث های زیادی شد. به مهندس موسوی گفتم «۲۰ سال از سیاست کنار بودی -چون ما در حزب جمهوری اسلامی با هم عضو شورای مرکزی بودیم- الان ۵-۶ ماه آمدی و ۱۳ میلیون رأی خوب گیرت آمده، با این ۱۳ میلیون به عنوان آلترناتیو دولت و مجلس کار کن، قول می دهم دوره آینده حتما رئیس جمهور می شوی اما اگر می خواهی آلترناتیو نظام شوی، این خبرها نیست، هیچ نظامی در دنیا آلترناتیو خودش را بر نمی تابد». احزاب می توانند اپوزسیون یکدیگر یا اپوزسیون دولت و مجلس باشند اما نمی توانند اپوزسیون نظام شوند. همین الان اگر کسی در آمریکا کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود و بگوید «طرفدار مکتب کمونیستم»، آیا فرش قرمز جلوی او پهن می کنند؟ خیر چنان لوله اش می کنند که تا هفت نسل بعدش نتواند سر بلند کند. نظام که شوخی ندارد. به آقای موسوی گفتم «بیا وایستا و کار کن، من در حزب شما نمی آیم اما اگر حزبی تشکیل بدهی و روزنامه بزنی، من مدافع حزب و روزنامه ات خواهم بود مشروط به آنکه اپوزوسیون دولت باشی، نه اپوزوسیون نظام». منتها از آن جلسه بیرون آمدیم، آقای موسوی بیانیه شماره چهارش را هم صادر کرد. افراد دیگری هم به او گفتند «فرض کن انتخابات باطل شد و دوباره انتخابات برگزار کردیم، دوباره رأی نیاوردی، چه کار می کنی؟»، گفت «خب دوباره شلوغ می کنم».

۲۹۲۱۴

کد خبر 1218339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 25
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بهزاد IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  يا محاكمه علني يا رفع حصر بدون قيد و شرط..
 • ایرانی IR ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  اشتباه می کنی آقای باهنر ...
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  اصلا اعدامشون كنيد.....دغدغه مردم مسايل اقتصادي هستش.
  • بی نام IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   پس احمدی نژاد هم باید اعدام بشه
 • محمد IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  باهنر عزیز بسیار قابل احترامی ولی مگر شما نظام هستی که بتوانی از طرف نظام اعلام موضع کنی.البته با عرض پوزش
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  177 3
  پوست خربزه خیلی جالب است....
  • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   102 2
   اصلا ادبیات مسوولانمون بینظیره... پوست خربزه... لوله کردن... واقعا که...
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  303 5
  محاکمه غلنی عادلانه ترین راه می باشدولاغیر
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  ... امروز مردم کلا از این مسائل عبور کردن ...
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  بخشش لازم نیست اعدامش کنید... حالا ویرگول (،) را بعد از بخشش بگذاریم یا نه؟ شما مخاطبان نظر دهید!
  • IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   124 6
   شما نیاز نیست نظرسنجی درست کنی. خبرآنلاین خودش بلده
 • IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  241 4
  شما باید جواب دهید آقای باهنر. فرار به جلو میکنید.
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  10 سال در حصر و بدون هیچ وسیله دفاع از خود در برابر اتهامات ناجوانمردانه اسمش چیست آقای باهنر
 • چکیده IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  340 1
  قریب ده سال منحصرایک جناح با دراختیارداشتن کلیه تریبون ها علیه ایشان هرآنچه درچنته داشته اند ابراز کردند وبابرداشتی که قطعاازجامعه داشته اند دریافته اند که عامه مردم از براهین ایشان اقناع نگردیده،معقولانه قضیه آن است که در معرض عموم محاکمه شوند تا ادله آنهاهم به سمع ونظرآحادجامعه برسئتابتوان قضاوت صحیحی ازماجراداشت ،...
 • من IR ۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  212 1
  امروز نظام شمایی؟ جواب مردم را بده. ...
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  243 3
  ... 7 سال بدون محاکمه در حبس ...
 • متین IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  208 0
  ... فکر نکن با این اظهار نظرها میشه رای جمع کرد
 • علی IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  کدام حصر و کدام مشکلات. دارند کیف میکنند حتی کروبی به سرعین اردبیل هم آمده بود. از همه چیز استفاده میکنند
  • IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   163 9
   انشاالله خدا قسمت کند نصیب شما هم بشود.
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  الان مساله مردم این چیزا نیست
  • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
   92 14
   "مردم" فقط شما نیستی
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  149 7
  کشور توی شرایط خوبی نیست. بهتر نیست هرچه زودتر بساط اختلاف افکنی رو جمع کنید
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  علی مطهری مگه نگفت اگه اینا دوباره کاری کردند من خودم جلوشون می ایستم؟؟؟
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  154 3
  فکر کنم دیگه بسه به خدا...
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
  باهنر کیه میرحسین و کروبی کین؟؟؟ به مشکلات مردم برسید...