در نخستین روز سال ۲۰۱۹ رخ داد: سقوط سهام در بازارهای آسیایی و آمریکایی

مهر به نقل از رویترز نوشت: درحالی که داده‌های ناامیدکننده بیشتری از چین منتشر شد و حال‌ و هوای بازارها را تیره‌تر کرد، سهام آسیایی سقوط کرده و سهام آمریکا نیز، سودهای اولیه خود را از دست دادند و منفی شدند.

در اولین روز معاملاتی سال جدید میلادی، در حالی که داده‌های ناامیدکننده بیشتری از چین منتشر شد و حال‌ و هوای بازارها را تیره‌تر کرد، سهام آسیایی سقوط کرده و سهام آمریکا سودهای اولیه خود را از دست داده و منفی شدند.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، ۱.۱ درصد سقوط کرد؛ این درحالی اتفاق افتاد که یک تحقیقات خصوصی نشان داد که فعالیت‌های تولیدی چین، برای اولین بار در ۱۹ ماه اخیر کاهش یافته است.

شاخص کایچین مدیران خرید تولیدکنندگان چینی، پی‌ام‌آی که در ماه نوامبر ۵۰.۲ واحد بود، در ماه دسامبر به ۴۹.۷ واحد افت کرد؛ ضمن اینکه این با داده‌های ناامیدکننده تجاری منطقه آسیا، مطابقت دارد.

بورس آسیایی

شاخص شرکت‌های برتر چین، سی‌اس‌آی۳۰۰، به سرعت ۱ درصد سقوط کرد و شاخص سهام کره‌جنوبی ۰.۸ درصد پایین آمد. همچنین نیکی ژاپن به علت تعطیلات رسمی بسته بود.

ای‌مینی اس‌اندپی۵۰۰ آمریکا، سودهای اولیه خود را از دست داد و ۰.۲ درصد افت کرد.

در بازار ارز، دلار استرالیا که اغلب به عنوان شاخصی از حال‌ و هوای تجاری چین به حساب می‌آید، ۰.۵ درصد در برابر دلار افت کرد و به نرخ برابری ۰.۷۰۱۷ رسید. این نرخ کمترین نرخ آن از فوریه ۲۰۱۶ تا کنون است.

ین ژاپن در برابر دلار تقویت شد و به نرخ برابری ۱۰۹.۵۳ رسید که بهترین نرخ آن از ماه جون سال گذشته است.

دلار اما در برابر یورو، اندکی تقویت شد و به نرخ برابری ۱.۱۴۴۵ رسید، اما شاخص آن در برابر ارزهای مهم جهان اندکی افت کرد و به نرخ ۹۶.۱۶۶ واحد رسید.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1218572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =