عراقی‌ها، ترک‌ها و آذربایجانی‌ها بیشترین گردش‌گران ورودی به ایران

میزان نوشت: معاون گردشگری گفت: در ۸ ماه نخست امسال ۵ میلیون و ۵۲۰ هزار گردشگر وارد کشورمان شده‌اند و این آمار، رشد ۵۷ درصدی گردشگران ورودی را نشان می‌دهد.

ولی تیموری  با ارائه توضیحاتی در مورد آمار گردشگران ورودی به کشور گفت: در ۸ ماه نخست سال ۹۷، گردشگری ورودی به ایران ۵۷ درصد رشد داشته است، تعداد کل گردشگران ورودی به ایران سال گذشته ۵ میلیون و ۱۱۳ هزار نفر بود این در حالی است که در ۸ ماه نخست امسال ما میزبان ۵ میلیون و ۵۲۰ هزار گردشگر بوده‌ایم.

تیموری در پاسخ به این سوال که آیا گرانی نرخ ارز منجر به رشد گردشگری ورودی شده است، توضیح داد: هزینه‌ها و قیمت تمام شده بسته سفر یکی از عوامل رقابت‌پذیری مقاصد گردشگری است، افزایش نرخ ارز در ورود گردشگران خارجی به کشورمان بی تاثیر نبوده است، اما اقدامات و برنامه‌های خوبی نیز برای جذب گردشگران خارجی صورت گرفته است که تاثیر بسزایی در این روند داشته است.

تیموری در مورد ترکیب گردشگران ورودی به کشور گفت: در همه جای دنیا و حتی در بهترین مقاصد گردشگری، بیشترین حجم گردشگران را گردشگران کشورهای همسایه تشکیل می‌دهند، ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم و گردشگران کشورهای همسایه عراق، آذربایجان و ترکیه بیشترین حجم گردشکران ورودی به کشورمان را در اختیار داشته‌اند.

معاون گردشگری اضافه کرد: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر از این ۳ کشور وارد ایران شده‌اند، این گردشگران عموما با اهداف تلفیقی زیارتی، تفریحی و گردشگری سلامت به ایران سفر کرده‌اند، ایران برای گردشگران اروپایی و آمریکایی، مقصدی فرهنگی محسوب می‌شود و آمار گردشگران ورودی از آمریکا و اروپا به کشورمان مشخص است.

42231

کد خبر 1218927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =