گروگان‌گیران پسر ۱۳ ساله را با دست و پای بسته رها کردند +عکس

میزان نوشت: سرپرست پلیس آگاهی استان البرز گفت: با تلاش کارآگاهان، گروگان ۱۳ ساله که از سوی ۳ آدم ربا به انگیزه مالی ربوده شده بود، در کمتر از ۱۰ ساعت رها و در سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشت.

 سرپرست پلیس آگاهی استان البرز گفت: با تلاش کارآگاهان، گروگان ۱۳ ساله که از سوی ۳ آدم ربا به انگیزه مالی ربوده شده بود، در کمتر از ۱۰ ساعت رها و در سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشت.

سرهنگ محمد نادربیگی اعلام کرد: ساعت ۲۱ شب گذشته خانواده‌ای سراسیمه و مضطرب به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه و از مفقود شدن پسر ۱۳ ساله خود که در ساعت ۱۷ همان روز از آموزشگاهش در "گرمدره" کرج خارج شده و تا کنون به منزل بازنگشته است، خبر دادند.

وی افزود: گفته‌های پدر فرد ربوده شده حاکی از آن بود، دقایقی قبل از مراجعه آن‌ها به پلیس آگاهی، افراد ناشناسی با خط تلفن دایی وی تماس گرفته و به او اعلام کرده اند که خواهرزاده وی نزد آن‌ها است و اگر به خواسته‌های شان عمل نکند جنازه پسرشان را تحویل آن‌ها خواهند داد.

گروگانگیران پسر ۱۳ ساله را با دست و پای بسته رها کردند +عکس

این مقام انتظامی گفت:: بلافاصله تیم زبده‌ای از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی استان تشکیل و با بررسی تمامی فرضیات و بکارگیری تمامی جوانب حادثه، شناسایی آدم رباها را در دستور کار خود قرار دادند.

سرپست پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد:پرونده در حال پیگیری بود که آدم رباها از طریق خط تلفن پسر ربوده شده با خواهر وی تماس گرفته و اعلام کردند که با خانواده آنهاکاری ندارند و فقط دایی آن‌ها باید خواسته‌ای مالیشان را برآورده کند.

سرهنگ نادربیگی با بیان اینکه دایی پسر ۱۳ ساله ازهویت آدم ربابان اظهار بی اطلاعی می‌کرد و با توجه به این که هیچ گونه مشخصاتی از آن‌ها در دست نبود، گفت: ماموران تحقیقات میدانی را آغاز و تمامی مسیرهای تردد آدم رباها از زمان خروج فرد ربوده شده مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های تکمیلی ماموران، هویت ۲ نفر از آدم رباها شناسایی و در ردزنی‌های اطلاعاتی گسترده، در نهایت مخفیگاه متهمان در شهرستان"ملارد" شناسایی کردند.

وی ادامه داد: آدم رباها که دیگر شرایط مخفی کردن فرد ربوده شده را نداشتند و به خواسته‌های خود نیز نرسیده بودند، قبل از رسیدن ماموران قصد داشتند گروگان گیر را در حالی که دست و پای وی را بسته بودند رها و متواری شوند که با حضور به موقع ماموران در کمتر از ۱۰ ساعت هر ۳ آدم ربا دستگیر و فرد ربوده شده در صحت و سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشت.

سرهنگ نادر بیگی با اشاره به این که هدف آدم رباها از ربودن نوجوان ۱۳ ساله، مقاصد مالی بود گفت:: طبق اظهارات متهمان، در روز حادثه یکی از گرو گان گیران، فرد ربوده شده را در حالیکه در حال بازگشت از آموزشگاه بود از پشت سر، با دستمال آغشته به مواد بیهوشی، بیهوش کرده و سپس با انتقال وی به شهرستان ملارد در یک ساختمان مخروبه با دست و پای بسته او را زندانی کرده و صبح روز بعد از حادثه به علت این که به خواسته خود نرسیده و احتمال می‌دادند توسط پلیس شناسایی شوند گروگان را به حال خود رها کرده و قصد فرار داشتند که دستگیر شدند.

42237

کد خبر 1219190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =