شناسایی ۳۱ تن از سران مفاسد اقتصادی/ خجسته: نباید به آن‌ها رحم کرد، اعدام ۴ نفر قطعی شده و حکم بقیه نیز باید صادر شود

ایرنا نوشت: رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۱ نتن از سران مفاسد اقتصادی که با فساد و رانت خواری ثروت کشور را غارت کردند شناسایی شدند و درخواست داریم در ملع عام و در میدان آزادی اعدام شوند.

امیر خجسته روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر همدان با بیان اینکه مسئولان باید در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی ورود کنند عنوان کرد: عده ای غارتگر، بر رو روی ثروت کشور دست گذاشته اند و مال مردم را به تاراج می برند. گلوگاه قاچاق بسته شده است و اکنون هیچگونه قاچاقی وارد کشور نمی شود. ورود قاچاق موجب ضربه به تولید ملی می شود، ما باید با برنامه ریزی مدون تولید داخلی را افزایش دهیم چرا که تولید ملی تنها راه و گره گشای مشکل اقتصادی کشور است.

وی تاکید کرد: باید با جدیت با سران مفاسد اقتصادی همچون سلطان شکر، سلطان گوشت و دیگر کالاها برخورد شود. باید اعدام مفاسد اقتصادی در ملع عام باشد. اعدام چهار تن از آنها قطعی شده است و حکم اعدام ما بقی آن ها نیز باید صادر شود. به کسی که فساد مالی دارد نباید رحم کرد چراکه در صورت سکوت و چشم پوشی از آن ها، به مردم خیانت کرده ایم. با هماهنگی با ریاست قوه قضاییه آمادگی داریم تا با در اختیار گرفتن ۲ شعبه، در فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی حکم مفاسد اقتصادی را اجرا کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: از تهدید و تخریب مفسد اقتصادی نمی ترسیم و آبروی خود را برای اجرای احکام آنها می گذاریم. سکوت مسئولان نشان از باز شدن جیب و بسته شدن دهانشان می دهد؛ باید در برابر هر کس که حق مردم را ضایع می کند بایستیم. یکهزار و ۱۲۸ کانتینر قاچاق وارد کشور شده که با ورود مجلس شخصی که عامل آن بود شناسایی و دستگیر شد و حالا در زندان به سر می برد. باید در برابر مسئولانی که نتوانند اقتصاد کشور را کنترل کنند، بایستیم.

وی با اشاره به اینکه باید با یک عزم ملی ریشه های فساد را نابود کنیم ادامه داد: هر کسی که در جهت منافع مردم گام بردارد ما حمایتش می کنیم. قیمت دلار به کانال ۱۰۰ هزار ریال وارد شده اما هنوز قیمت اجناس و کالاها کاهش نیافته است.ما زیر تحریم هستیم اما در شرایط بحرانی، جنگ هشت ساله را مدیریت کردیم و حالا جنگ اقتصادی را نیز باید مدیریت کنیم.  افزایش ۲۰ درصدی حقوق قابل قبول نیست و باید متناسب با تورم حقوق کارکنان افزایش یابد.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: مردم حاشیه شهر با یارانه ۴۵۰ هزار ریالی زندگی می کنند و باید فکر معیشت آن ها باشیم. بودجه پیشنهادی دولت برای سال آتی معیشت مردم را تامین نمی کند اما می توان با جلوگیری از فرار مالیاتی آقازاده ها، پرداخت عوارض و جلوگیری از سفر های خارجی مسئولان، منبعی برای تامین بودجه فراهم کرد. ما به اندازه کل قاره اروپا منابع و ثروت داریم و باید با استفاده از این ثروت نیاز و معیشت ملت را تامین کنیم. حاکمیت اگر نمی تواند اقتصاد مردم را کنترل کند مدیریت را به مردم بسپارد که مردم می دانند چگونه اقتصاد را مدیریت کنند.

خجسته با اشاره به اینکه مسئولان، دولت و مجلس باید حق مردم را ادا کنند اظهار داشت: مردم ما همواره در شرایط سختی همچون دوران دفاع مقدس در صحنه حضور داشتند و این همه مشکلات اقتصادی حق آن ها نیست.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1219247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =