پلمپ ۲۸ دستگاه غیراستاندارد در شهربازی‌های اردبیل

مدیرکل استاندارد استان اردبیل گفت: در راستای ارتقای ایمنی، از ابتدای امسال ۲۸ دستگاه غیراستاندارد بازی در پارک‌ها و شهربازی‌های این استان پلمپ شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، هاشم علایی در جریان نظارت بر مراکز بازی شهرستان اردبیل تصریح کرد: با نظارت‌های دقیق انجام یافته از سوی سازمان بازرسی استاندارد تا کنون ۲۸ دستگاه وسایل بازی غیراستاندارد در سطح پارک و مجموعه‌های بازی استان پلمپ شدند.

به گفته وی عدم تامین ایمنی دستگاه‌های بازی ممکن است با حوادث غیرقابل جبران و سختی در انتظار باشد و در این راستا نیازمند افزایش نظارت‌ها و استانداردسازی وسایل بازی هستیم.

مدیرکل استاندارد استان اردبیل یادآور شد: عدم اخذ تاییدیه استاندارد در وسایل بازی با دقت رصد شده و هر مجموعه‌ای که از چنین امکانی برخوردار نباشد با برخوردهای سخت قانونی همراه خواهد شد.

علایی توضیح داد: شهرداری‌های استان نقش بسیار ویژه‌ای را در تامین امنیت و سلامتی شهروندان برعهده دارند و باید با هوشیاری و استمرار نظارت‌ها بلافاصله و بدون از دست دادن وقت از فعالیت شهرهای بازی که فاقد ایمنی و گواهی‌های ایمنی هستند جلوگیری به عمل آورند.

وی اضافه کرد: شهروندان نیز در راستای تامین امنیت و تداوم نظارت‌ها می‌توانند نقش تاثیرگذار خود را ایفا کنند و در صورت اطلاع از عدم برخورداری این مجموعه‌ها از گواهی‌های بازرسی موارد را سریعا به مرکز استاندارد و تحقیقات استان اطلاع داده تا بازرسی و اقدامات مورد نظر اجرایی شود.

۴۶

کد خبر 1219453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =