برگزاری رویداد شتاب با محوریت صنعت کشاورزی در اردبیل

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل با اشاره به برگزاری پنجمین رویداد شتاب با محوریت صنعت کشاورزی، گفت: ۴۰ استارت آپ در این پارک مسقر شده و فعالیت خود را در زمینه فناوری ادامه می دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، عبدالقیوم قلی ‌پوری بیان کرد: در حال حاضر ۵۹ واحد فناور در پارک علم و فناوری اردبیل مستقر شده و در تلاش هستیم مراکز رشد تخصصی در استان تقویت شود.

وی با اشاره به برگزاری پنجمین رویداد شتاب با محوریت صنعت کشاورزی، گفت: این رویداد از ۱۹ تا ۲۱ دی ماه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می شود.

قلی پوری بیان کرد: هوشمند سازی فرایند های صنعت کشاورزی، توسعه روش های نوآورانه و دانش بنیان در تولید محصولات کشاورزی ، اتوماسیون و مکانیزاسیون صنعت کشاورزی، بازار یابی، بازار سازی و برند سازی محصولات کشاورزی و ارتقای سطح علمی کشاورزان و شکل دهی شبکه های تخصصی از محوریت ایده پردازی در این رویداد است.

وی اضافه کرد: ایده پردازان در این رویداد از ۵۰ میلیون ریال تسهیل گری بلاعوض بهره مند می شوند.

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در حال حاضر برخی شرکت‌ های دانش ‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری توانسته اند به مرحله صادرات محصول دست یابند و نیاز است این شرکت ها بیش از اینها در بازارهای جهانی حضور داشته باشند.

وی اظهار داشت: پارک علم و فناوری استان در سه سطح استانی، ملی و بین المللی فعالیت دارد و راه اندازی تکنو پارک در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان از جمله فعالیت های بین المللی آن است تا از این طریق مدل های مختلف علم و فناوری را با کمترین هزینه ارائه دهد.

قلی پوری افزود: در پارک علم و فناوری استان تجاری سازی و دست یافتن به بازارهای خارجی هدف اصلی بوده و برای تحقق این امر برگزاری نمایشگاه بین المللی علم و فناوری در اردبیل مدنظر قرار گرفته است.

وی بیان کرد: برگزاری این رویداد شتاب اردوی سه روزه‌ای برای افرادی است که صاحب ایده هستند و با استفاده از ظرفیت مشاوران و راهنمایی‌های لازم، می‌تواند برای افراد علاقه‌مند مهم باشد.

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل  اضافه کرد: شرکت های دانش‌ بنیان و تولیداتی از این قبیل نقش حائز اهمیتی در اشتغالزایی اردبیل دارند و امیدواریم دانشگاهیان و جوانان با راه‌ اندازی شرکت های دانش‌ بنیان بتوانند در راستای ایجاد ارزش افزوده و ثروت فعالیت کرده و زمینه اشتغال جدید فراهم کنند.

قلی پوری گفت: به منظور کیفی ‌سازی تولیدات و داشتن ارتباطی تنگاتنگ با بازارهای جهانی نیاز است تا ۲ اصل مهم تجاری ‌سازی و انبوه تولید در دستور کار شرکت ‌های دانش‌ بنیان قرار گیرد.

وی افزود: رسانه ها رسالت بزرگی در امید بخشی جامعه و مقابله با جنگ روانی دشمن دارند و می توانند یاس و نا امیدی را به امید تبدیل کنند.

۴۶

کد خبر 1219796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =