اثرات حذف ۴ صفر از پول ملی بر کاهش هزینه‌ها 

ایبِنا نوشت: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: حذف صفر از پول ملی به کاهش هزینه ضرب سکه و اسکناس در آینده منجر می‌شود.

شهباز حسن پور بیگلری با اشاره مصوبه دولت در جریان بررسی لایحه بانک مرکزی در خصوص حذف ۴ صفر از پول ملی، گفت: این بهترین اقدام در راستای ساده‌سازی اعداد است.

حذف صفر از پول ملی + تقویت اقتصاد

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از ابتدا موافق حذف ۴ صفر به جای یک صفر از پول ملی بوده‌ایم، تصریح کرد: اقدام به این عمل هزینه‌هایی برای کشور به همراه خواهد داشت که دولت باید با نگاه کارشناسانه آن را نیز برطرف کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دولت باید این لایحه را به مجلس نیز برای تصویب نهایی تقدیم کند، تصریح کرد: با نهایی شدن این اقدام تغییرات بسیاری در حسابداری و همچنین اسناد و مدارک بانکی صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید از تجربیات موفق کشورها در راستای حذف صفر از پول ملی بهره گیرد، گفت: با تسهیل مناسبات اقتصادی و مالی سردرگمی مردم در حین مراجعه به بانک ها نیز از بین می‌رود.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شاید در ابتدا تغییر سکه‌ها و اسکناس‌های موجود هزینه در بر داشته باشد اما در نهایت باید بدانیم که ضرب سکه‌های مجدد و اسکناس‌ها در کاهش هزینه‌ها موثر است و به نوعی این اقدام به مثابه سرمایه‌گذاری است.

۲۲۳۲۲۴

کد خبر 1219835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  6 0
  البته این را هم اضافه کنید که ما تنها کشوری در دنیا هستیم که باید یک صفر را در ذهن خود پاک کنیم تا میزان دقیق مبلغ را متوجه شویم. این عمل تبدیل ریال به تومان قبل از انقلاب تا کنون رایج بوده است چرا یک بار برای همیشه از این تبدیل نابجا و اشتباهاتی که تبدیل آن بوجود می آورد خلاص نمی شویم/
 • US ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  4 0
  اونوقت چک های قسط که پرداخت کردیم صفراش باید حذف بشه، چطور ؟دوباره همه باید بروند چک ها را عوض کنند ؟واقعا مسخره است.تورم و گرانی و رکود و .. چطور ؟اینا که همه سرجاشه.
 • علی IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  4 0
  بر فرض 4 تا صفر حذف شد تا 20 سال دیگه دوباره میرسن به قیمت فعلیشون . فکری کنید که فکر باشه
 • IR ۱۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
  2 0
  تا وقتی اقتصاد درست نشه این کارها فقط گول زدن خودمونه.فقط راهی هست برای ایجاد فضای بیشتر برای افزایش تورم.مثل این میمونه یه کرنوکتر رو ریستارت کنی دوباره از اول شروع به شمارش کنه