۰ نفر
۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۶

با ورود تکنولوژی جدید در صنعت عکاسی دنیا از این پس آماتورها می توانند عکس های حرفه ای بگیرند.

به گفته مدیرعامل شرکت دایا سیستم،از یک ماه پیش تا کنون تکنولوژی تحت عنوان عکاسی هوشمند"HDR ART" به جمع فناوری های روز پیوسته که براساس آن این امکان فراهم می شود تا هر نمای عادی در عکس به یک تصویر هنری بدل شود.

براساس اظهارات امیرحسین شمس زاده ،این فناوری توسط شرکت کاسیو وارد بازار دنیا شده است که در این راستا دوربین های این شرکت به تازگی با مجهز شدن به این تکنولوژی به بازار ایران نیز وارد شده است.

شمس زاده با اشاره به اینکه از این پس دوربین های کوچک و نیمه حرفه ای به امکانات دوربین های سنگین و حرفه ای مجهز خواهند بود تصریح کرد: آمارها نشان می دهد خریدو فروش دوربین های بزرگ و حرفه ای روند نزولی در پیش گرفته در حالی که روند فروش دوربین های نیمه حرفه ای و کوچک افزایش یافته است.

به اذعان وی، عکاسی با افزایش تکنولوژی ها روز به روز در حال تغییر است و همین امر باعث شده تا خاطرات لحظه های مهم زندگی با کیفیت هر چه تمام تر به ثبت برسد.

وی افزود: این دوربین ها این امکان را دارد که در یک ثانیه 60 عدد عکس را ثبت کند در حالیکه مشابه این امر در حال حاضر در دوربین های صنعتی به چشم می خورد اما در شرایطی که قیمت این دوربین ها بیش از 70 هزار دلار است.

امیر حسین شمس زاده معتقد است: در زندگی آوا و تصویر باعث می شود انسان به خاطرات گذشته سفر کند و همواره از یادآوری آنها لذت ببرد. در همین راستا در شرایط فعلی با افزایش روز افزون فناوری در صنعت عکاسی می توان این خاطرات را با وضوح بهتری به ثبت رساند.

 

 

کد خبر 121994

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =