کعبی،‌ عضو مجلس خبرگان رهبری: برنامه دشمن تضعیف روحیه انقلابی در قم است

فارس نوشت: عضو هیأت‌رئیسه مجلس خبرگان گفت: دشمنان ما؛ یعنی آمریکا و صهیونیست و دنباله‌های آنها در منطقه و منافقین به دنبال این هستند که روحیه انقلابی در قم تضعیف بشود که در این زمینه، چند اقدام را دنبال می‌کنند.

آیت‌الله عباس کعبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار مردم قم، مبنی بر اینکه نباید اجازه داد دست‌های خائن، قم را از مرکزیت انقلاب خارج کنند، گفت: ۱۹ دی، نقطه کانونی و جرقه خیزش ملّت ایران در اربعین‌های بهم‌پیوسته بود که از قم آغاز شد و شبکه عظیم ملّت ایران با هدایت روحانیت و پیشتازی جوانان قم تا ۲۲ بهمن تداوم پیدا کرد و انقلاب پیروز شد.

وی افزود: قم، مرکز جهاد و اجتهاد و کانون اصلی مبارزات ملّت ایران در مبارزه با استبداد و استعمار بوده، هست و خواهد بود.

کعبی، محوریت مبارزات قم را «حوزه انقلابی» دانست و گفت: دشمنان ما؛ یعنی آمریکا و صهیونیست و دنباله‌های آنها در منطقه و منافقین به دنبال این هستند که روحیه انقلابی در قم تضعیف بشود که در این زمینه، چند اقدام را دنبال می‌کنند. نقطه اول این است که مرجعیت انقلابی را تخریب کنند. دوم اینکه مردم را از روحانیت جدا کنند و بین این دو، فاصله ایجاد کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، تخریب پیچیده و گسترده روحانیت انقلابی را یکی از برنامه‌های دشمن دانست و گفت: سومین اقدامی که آن‌ها دنبال می‌کنند، تقسیم روحانیت به دو دسته روحانیت انقلابی و غیرانقلابی و تقویت جریان غیرانقلابی حوزه، به عنوان جریانی اصیل است؛ در حالی که جریان انقلابی در حوزه قم در میان مراجع تقلید، بزرگان حوزه علیمه، جامعه مدرسین، فضلا و بدنه حوزه، یک جریان اصیل است.

کعبی با بیان اینکه جریان انقلابی در حوزه بزرگ قم را نمی‌توان حذف کرد و به حاشیه برد، اظهار داشت: تأکید رهبر انقلاب برای حفظ و تداوم پیشروی راهبردی انقلاب اسلامی این است که حوزه انقلابی، زنده و پویا باشد و همواره در جهت تقویت نظام اسلامی حرکت کند و در جهت عکس خواسته‌های دشمنان حرکت کند؛ ان‌شاالله این اتفاق رخ خواهد داد و دشمن نمی‌تواند حوزه انقلابی قم را کم‌رنگ کند.

2929

کد خبر 1221019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =