معاون استاندار سمنان: سرانه ورزش در سبد خانوارهای سمنانی تقویت شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ منابع استانداری سمنان گفت: اوقات فراغت، تفریح های سالم و ورزش در سبد خانوارهای استان سمنان احیا و تقویت شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین حشمت الله عسگری عصر چهارشنبه هفته گذشته  در آیین تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق افزود:حوزه جوانان یکی از حوزه های ویژه ای است که امروز در کشور بسیار حائز اهمین بوده و باید برای ارتقاء آن تلاش کنیم.

وی افزود: اقدام های دولت تدبیر و امید بر پایه تدبیر برای جوانان و امید به نسل جوان و آینده کشور استوار است که در این راستا نیز تاکنون تلاش های مطلوبی به سود معیشت عمومی این قشر صورت‌ گرفته است.

وی با اشاره به نقص ها و کمبودهای موجود در برنامه ها و سندهای بالادستی در حوزه نشاط اجتماعی خاطر نشان کرد: اوقات فراغت و تفریح خانواده ها و به خصوص جوانان در کشور وضعیت مطلوبی نداشته و این‌ مهم باید برای دستیابی به نشاط اجتماعی و سلامت عمومی جامعه، واکاوی شده و راهکارهای مطلوب در این حوزه اندیشیده شود.

عسگری گفت: توجه به ورزش همگانی، ورزش بانوان و ورزش قهرمانی برای رسیدن به جامعه ای شاداب و سالم و افزایش بودجه ورزشی خانوارها بسیار راهگشا است.

معاون استاندار سمنان ارزان‌کردن و مردمی کردن ورزش را راهکار اصلی در دستیابی به این موضوع دانست.

بر اساس سرشماری سال ۹۵ در استان سمنان ۱۹۳ هزار جوان حضور دارند که از این ‌میزان ۸۱ درصد در شهر و ۱۹ درصد در روستاهای استان زندگی‌می‌کنند.

۴۶

کد خبر 1221274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =