قدرت‌نمایی با عراقی‌ها روی سکوهای آل مکتوم/ دبی رنگ و بوی ایران گرفت

دنیای‌ورزش تورنتو نوشت: بشار رسن هافبک تیم‌ملی عراق حرف های مهمی به زبان آورده. او تلویحا گفته تیم‌ملی آنها با ایران از نظر فنی تفاوتی ندارد و در واقع روز چهارشنبه تماشاگران و میزان حمایت‌شان از یک تیم، نتیجه بازی را تعیین خواهد کرد. بنابراین حضور پررنگ ایرانی‌ها هم می‌تواند به موفقیت تیم‌ملی کمک زیادی کند.

بازی اصلی ایران در مرحله گروهی فرا رسید؛ جنگ با عراق. این بازی روز چهارشنبه ۲۶ دی ماه در ورزشگاه مکتوم بن راشد دبی برگزار می شود. این ورزشگاه تنها ۱۸ هزار نفر گنجایش دارد و برای برگزاری چنین مسابقه حساسی به اندازه کافی جا ندارد. تیم ملی ایران و عراق دو بازی قبلی خود را برده اند و حالا فینال گروه را برگزار می کنند. کم کم ایرانی ها وارد امارات می شوند. از سویی بازی در شهر دبی برگزار می شود که ایرانی های زیادی در آنجا ساکن هستند. عراق هم در این شهر طرفداران زیادی دارد بنابراین به احتمال فراوان ورزشگاه آل مکتوم بن راشد روز چهارشنبه مملو از تماشاگر خواهد بود. همه امیدوارند کفه ترازو به نفع ایرانی‌ها سنگینی کند. به گفته مسئولان به صورت تقریبی چیزی حدود ۶۰۰ هزار ایرانی در کل امارات زندگی می کنند که بخش عمده آن در شهر دبی هستند. این یعنی اگر ایرانی ها بخواهند می توانند حتی یک ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری را هم در امارات پر کنند. در دو بازی اول استقبال آنگونه که باید نبود. در دیدار ویتنام حدود ۴ هزار و ۵۰۰ ایرانی در ورزشگاه حضور داشتند. در دیدار دوم که روز شنبه آخر هفته برگزار شد، استقبال کمتر هم بود! با وجود آنکه ایرانی ها می توانستند یک روز زمان بگذارد و برای دیدن و حمایت تیم شان بیایند، اکثر این کار را نکردند و از تلویزیون بازی را دیدند. حالا اما با برگزاری بازی در دبی، دیگر جای هیچ توجیهی وجود ندارد و روز چهارشنبه شاهد حضور ایرانی های زیادی خواهیم بود. 


با توجه به زور آزمایی هواداران، بشار رسن هافبک تیم ملی عراق نکته جالبی به زبان آورده است. او با حرف های خود تلویحا به ایرانی ها پیام داده از نظر فنی و تاکتیکی ضعیف تر از ایران نیستند و تنها هواداران می توانند نتیجه بازی روز چهارشنبه را مشخص کنند. او در این باره می گوید: «جو ورزشگاه و حضور هواداران تعیین کننده برنده خواهد بود.» یعنی بشار تصور می کند در زمین مسابقه ایران و عراق قدرتی برابر دارند و هر تیمی که بیشتر تماشاگر داشته باشد و بیشتر تشویق شود، شانس خوبی برای بردن دارد. این پیام بشار به هواداران عراقی هم هست. یعنی روز چهارشنبه به ورزشگاه بروند و آل مکتوم را پر کنند. ایرانی ها همیشه در شرایط سخت و حساس کنار تیم شان بوده اند و بی شک باید روز چهارشنبه حضوری پررنگ در استادیوم داشته باشند. بازیکنان تیم ملی هم امیدوارند هواداران بیایند. مهدی طارمی می گوید: «به نظرم تا اینجا هم استقبال خوب بوده ولی قطعا رفته رفته تماشاگران بیشتری می آیند. امیدوارم برای بازی عراق ایرانی های زیادی بیایند که انشالله این تیم را ببریم و صدرنشین صعود کنیم.» این حرف اکثر بازیکنان تیم است. آنها مطمئن هستند بازی در دبی مساوی با کشاندن هواداران بیشتری در استادیوم خواهد بود. علاوه بر ایرانی های مقیم دبی و شارجه و دیگر مناطق، کم کم طرفداران از نقاط مختلف دنیا می رسند. به گفته مسئولان طبق خبرهای رسیده روز سه شنبه-یک روز پیش از بازی-ایرانی های زیادی از نقاط مختلف دنیا به دبی می رسند. خیلی از هوادارانی هم که آمده اند در این شهر اسکان دارند. بنابراین روز چهارشنبه همه چیز برای ایرانی شدن ورزشگاه مکتوم مهیا به نظر می رسد.

۴۱۲۵۵

کد خبر 1222511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =