۰ نفر
۳ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۷

فارس نوشت:

حاکم دبی، «ضاحی خلفان» رئیس پلیس جنجالی امارات را که به دلیل اظهارات تند علیه اخوان‌المسلمین شهره است، پس از ۳۳ سال کار در این پست، برکنار کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «پانوراما الشرق الاوسط»، شیخ «محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم دبی دیروز با صدور حکمی، «ضاحی خلفان» رئیس پلیس امارات را که 33 سال در این پست بود، برکنار و فرمانده جدیدی را جایگزین او کرد.
دفتر اطلاع‌رسانی حکومت امارات و پلیس دبی در تویتر اعلام کرد «شیخ محمد بن راشد آل مکتوم» معاون رئیس امارات و نخست‌وزیر این کشور، سرلشگر «خمیس مطر المزینة» را رئیس پلیس جدید دبی اعلام کرد. رئیس پلیس جدید پیش از این معاون خلفان و رئیس کل بخش جنایی پلیس امارات بود.
«ضاحی خلفان» 62 ساله از سال 1998 فرماندهی پلیس امارات متحده عربی را بر عهده گرفت. وی به اظهارات تند و عجیب و غریب علیه جماعت اخوان المسلمین مشهور است. رئیس پلیس سابق امارات در اظهاراتی مدعی شده است: «اخوان المسلمین در معبدی سری مراسمی را شبیه به ماسونها در مراسم‌ها و جشنهایشان دارند». او همچنین این جماعت را یک گروه تروریستی خوانده است.
حملات «ضاحی خلفان» منحصر به جماعت اخوان المسلمین نمی‌شود؛ او از ابتدای شروع موج بیداری اسلامی در منطقه، مشی ستیزه جویانه با این جریانات را در پیش گرفته است. رئیس پلیس سابق امارات در تاریخ 14 اردیبهشت 1392خطاب به «کاندولیزا رایس» وزیرخارجه اسبق آمریکا، بیداری اسلامی در کشورهای عربی را «هرج و مرج خلاق» توصیف کرد و گفت: «ای کاندولیزا، هرج و مرج خلاق موجب روی کار آمدن بدیع (رهبر اخوان المسلمین) و دوستان او و ریخته شدن خون مردم در کشورهای عربی شده است».
اظهارات ضد مردمی و ضد جریانات اسلام گرای وی در حالی بیان می‌شد که پلیس دبی در زمان مسئولیت وی آماج انتقادات سازمان های حقوق بشری بود. بنا بر گزارش مرکز حقوق بشر پلیس دبی، از ابتدای سال 2012 تا نوامبر این سال، 1379 شکایت علیه پلیس دبی در رابطه با نقض حقوق بشر به ثبت رسیده است.
پلیس امارات متحده عربی طی روزهای ابتدایی شروع موج بیداری اسلامی از بیم سرایت این موج به داخل کشور، طی دستوری از سوی دولت، اقدام به بستن تمامی دفاتر مروج دموکراسی کرد که این اقدام پلیس، مورد انتقاد شدید مجامع حقوق بشری قرار گرفت.
از سوی دیگر اظهارات ضد ایرانی «ضاحی خلفان» نیز در فضای رسانه ای بسیار به چشم می خورد، وی همزمان با سفر دکتر احمدی نژاد به جزیره ابوموسی، جمهوری اسلامی ایران را به حمله نظامی تهدید کرده بود که شبکه‌های اجتماعی عربی، این اظهارات را به سخره گرفتند.

5252

کد خبر 324195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =