از گعده مجازی طلاب پای بحث خلعِ لباس تا حقوق فقط ۱۹ میلیونی!

زیر پوست شبکه‌های اجتماعی اما بحث داغی شروع شده. طلاب و روحانیون فعال در شبکه‌های اجتماعی بحث داغی را سر موضوع خلع لباس «سید حسن آقامیری» راه انداختند.

محمدحسین نجاتی: امروز سقوط هواپیمای باربری ارتش فرصت عرض اندام به دیگر سوژه‌ها در شبکه‌های اجتماعی را نداد. حادثه تلخی که افکار عمومی را به خود درگیر کرد و پیام‌های تسلیت زیادی در شبکه‌های اجتماعی جابجا کرد.
از آن طرف ترکش‌های موضوعات داغ هفته به امروز هم رسید. زیر پوست شبکه‌های اجتماعی اما بحث داغی شروع شده. طلاب و روحانیون فعال در شبکه‌های اجتماعی بحث داغی را سر موضوع خلع لباس «سید حسن آقامیری» راه انداختند. گروهی روی صندلی قضاوت نشسته اند و به چرایی حکم سید حسن آقا میری. از آن طرف در فضای فان اینستاگرام نیز پستی از یک کاربر ناشناس رکورد لایک را جابجا اینستاگرام را جابجا کرد. در فضای تلگرام تقریبا تصاویری از سقوط هواپیمای ارتش کل فضا را به خود درگیر کرد و از سوی دیگر در توییتر بحث دیدارهای مهدی کروبی یکی از چهره‌های در حصر نیز به ترند روز توییتر فارسی تبدیل شد. همزمان هم ویدئویی از مدیرعامل بنیاد مستضعفان درباره حقوق ۱۹ میلیونی خود یکی دیگر از ترندهای داغ روز در کلیه شبکه‌های اجتماعی بود

توییتر: دیدارهای مهدی کروبی با خانواده شهدا

دیدار مهدی کروبی با خانواده‌های شهدا امروز در شرایطی بحث داغ توییتر شد که یک سوال مهم را در بین کاربران ایجاد کرد، « آیا قرار است گشایشی در حصر صورت گیرد؟» . ماجرا از این قرار بود که حسین کروبی درباره آخرین وضعیت مهدی کروبی گفت:‌ حدود دو ماه پیش مسئولان امنیتی به آقای کروبی و موسوی گفتند به انتخاب خودتان هفته‌ای یکبار می‌توانیم شما را بیرون ببریم ولی تعیین آن محل باید هماهنگ شده باشد. وی تصریح کرد: ابوی هم گفتند دوست دارند این دیدارها را با خانواده شهدا شروع کنند در همین راستا با خانواده شهید شاه‌حسینی در شمیران و خانواده  شهید پناهی در کرج و تعدادی از خانواده شهدا دیدار کردند. حسین کروبی تاکید کرد: این ملاقات‌ها از ۶ هفته پیش آغاز شده و پدر ۶ هفته است که دیدارهایی داشته و به جز یک مورد که به دیدار یکی از دوستانشان رفتند مابقی موارد را به دیدار خانواده شهدا رفت.

اما در رابطه با سوال مطرح شده، میرمحمود موسوی پاسخ خاص خود را داشت و به خبرگزاری ایرنا عنوان کرد:«تغییر جدیدی در حصر برادرم ایجاد نشده است در حالی که فرزند مهدی کروبی می‌گوید از دو ماه پیش تغییراتی در وضعیت محصورین به‌وجود آمده، اما میرمحمود موسوی، برادر میرحسین موسوی تأکید دارد تغییری در وضعیت برادرش و زهرا رهنورد حاصل نشده است.»

از آن طرف انتشار ویدئویی از مدیرعامل بنیاد مستضعفان و توضیحاتی درباره حقوق مدیران این بنیاد تقریبا صدای بخش زیادی از کاربران توییتر را درآورد. محمد سعیدی‌کیا،‌ رئیس بنیادمستضعفان گفت: حقوق من و مدیرانم با اضافه‌کاری ماهانه بین ۱۷ تا ۱۹ میلیون است. در این زمینه یکی از کاربران توییتر نوشت: اسمش بنیاد مستضعفین است اما رئیسش با افتخار می گوید او و مدیرانش ماهی ۱۹ میلیون حقوق می گیرند»

اینستاگرام: بحث طلبگی من باب خلع لباس

حضور روحانیون در شبکه‌های اجتماعی روز به روز در حال افزایش است و آنها از این تریبون به عنوان یک فرصت برای تبلیغ استفاده می‌کنند. غیر از سیدحسن آقامیری، محمدرضا زائری هم یکی از روحانیون فالورنس در فضای اینستاگرام است. او دیشب باب بحث پیرامون خلع لباس سیدحسن آقا میری را باز کرد و می‌توان پست او را آغازی بر این بحث‌های طلبگی عنوان کرد. یکی از جدی‌ترین بحث‌ها در این باره زیر پست اکانتی به نام «طلبه تودی» پا گرفت. استارت بحث از اینجا شروع شد که این اکانت با انتشار نظرسنجی از مخاطبان خود، این سوال را پرسید:«با خلع لباس شدن حسن آقامیری موافقید؟» نتیجه نظرسنجی اما جالب بود. ۵۷ درصد موافق بودند و ۴۳ درصد مخالف. این اکانت در بیوگرافی خود نوشته است:« طلبه_تودی نگاهی است ازنزدیک به زندگی#روحانیت»
یکی از پست‌هایی که در این اکانت پای بحث خلع لباس بیشتر بازخورد داشت، استوری‌های حجت‌الاسلام احسان بی‌آزارتهرانی بود. بی‌آزار تهرانی طی سال‌های اخیر یکی از منبرهای معروف تهران را در اختیار دارد و همواره سخنران منبرهایی است که پس از آن مداحان مشهور پای بلندگو می‌روند. او در استوری خود با انتشار تصویری از آقامیری نوشت: «منبر فدای ممبر». از آن طرف یکی دیگر از طلبه‌های فعال در فضای مجازی دراین‌باره نوشت: «به دادگاه ویژه روحانیت پیشنهاد میکنم ممنوع المنبری و ممنوعیت مادام العمر از فعالیت مجازی رو هم به #خلع_لباس اضافه کنه چون بدون لباس هم میشه منبر رفت!»

اما واکنش زائری به این موضوع در نوع خود تازگی داشت. او نوشت: قطعا هیچ‌کس از امثال ما بی عیب و نقص و معصوم نیست و خود من ممکن است بیشتر از هرکسی ایراد و اشکال داشته باشم، و تا کنون چند مرتبه در گفتگو با آقای سیدحسن آقامیری انتقادها و نظرات خود را به ایشان عرض کرده ام. ولی بعد از اعلام حکم دادگاه، سؤال هایی از دیشب توی ذهنم هست که جواب روشنی برایشان ندارم؛ اگر سید حسن آقامیری به جای حرفهایی که از رحمانیت دین می زد بی سروصدا مشغول زدوبند سیاسی بود یا به کار ساخت و ساز ویلا می پرداخت کسی یقه اش را می گرفت؟»

در فضای فان اینستاگرام شکسته شدن رکورد لایک در این شبکه اجتماعی بمب روز بود. ماجرا از این قرار بود:«تصویر یک تخم‌مرغ مرموز رکورد لایک را در اینستاگرام شکست.» آنطور که در فضای اینستاگرام مطرح شده ۹ روز قبل در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۹، اکانتی به نام world_record_egg تصویری ساده از یک تخم‌مرغ در اینستاگرام آپلود کرده است. در کپشن این پست نوشته شده «بیایید با همکاری یکدیگر این پست را به دارنده بالاترین لایک اینستاگرام تبدیل کنیم و رکورد فعلی که متعلق «کایلی جنر» (Kylie Jenner) است را بشکنیم.»

تا قبل از رکوردشکنی تصویر این تخم‌مرغ، تصویر دست فرزند کایلی جنر، مدل معروف آمریکایی، که یکی از انگشت‌های مادرش را گرفته، با داشتن بیش از ۱۸ میلیون لایک، در این زمینه رکورددار بود. در روز ۱۳ ژانویه، تعداد لایک‌های تصویر این تخم‌مرغ در عرض سه ساعت از ۱۴ میلیون به ۱۸ میلیون رسید و توانست عنوان دارنده بالاترین لایک اینستاگرام را از آن خود کند. نکته‌ی جالب توجه در مورد این عکس این است که در بین ۲۰ عکس نخست دارنده بیشترین لایک‌ها، این تنها تصویر از یک اکانت غیر انسانی است و در این میان می‌توانیم به سلبریتی‌های پر طرفداری مانند کریستین رونالدو، بیانسه و سلنا گومز اشاره کنیم.

تلگرام: ۴۰ تن گوشت در هواپیمای ارتش چه می‌کرد؟
تصاویری که امروز از حادثه سقوط هواپیما منتشر شد، یک سوال را در ذهن کابران اینستاگرام خبرآنلاین ایجاد کرد. ۴۰ تن گوشت در هواپیمای ارتش چه می‌کرد؟ ماجرا از این قرار بود که پس از سقوط هواپیمای باربری ارتش تهران، اعلام شد که این هواپیما حامل ۴۰ تن گوشت گوسفندی بوده که برای کمک در طرح مردم‌یاری، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد. در همین میان سوالی که مطرح می‌شود این است که طرح مردم‌یاری ارتش چیست؟
آذر ماه سال ۹۶ بود که فرمانده بهداشت، امداد، درمان و آموزش پزشکی ارتش جمهوری اسلامی از آغاز طرح مردم‌یاری ارتش با عنوان محمد رسول الله(ص) در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی خبر داد. هدف این طرح، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم محروم و کم برخوردار بوده که وارد کردن گوشت‌های منجمد از قرقیزستان هم در راستان طرح مردم‌یاری ارتش بوده است. این طرح‌ها در دیگر مناطق محروم کشور نیز اجرایی شده است.

پست طلایی روز

۴۲۴۲

کد خبر 1222519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =