۰ نفر
۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
تمام جاده های کشور باز است

ایرنا نوشت: معاون عملیات پلیس راه کشور اعلام کرد: تمام جاده های کشور باز است و مسیرهایی که طی روز گذشته به دلیل بارش برف و کولاک و سقوط بهمن مسدود شده بود، بازگشایی شد.

سرهنگ حسن خسروجردی گفت: جاده های ابهر- خدابنده و جاده دندی - تکاب در استان زنجان که به دلیل بارش شدید برف و کولاک، املش- اطاقور (پل چابکسر) در استان گیلان به دلیل آبگرفتگی و کرج -چالوس به دلیل سقوط بهمن، مسدود شده بود، بازگشایی شد.

وی گفت: با توجه به شرایط زمستان و بارش برف و باران که از هفته گذشته شروع شده است، مردم در صورت سفر به جاده های کوهستانی، قبل از سفر از طریق سامانه ۱۲۰ در جریان وضعیت جوی قرار گیرند.

معاون عملیات پلیس راه کشور گفت: در صورتی که در جاده های کوهستانی و برفگیر بارش برف و کولاک گزارش شده است سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.
سرهنگ خسروجردی افزود: در سفرهای زمستانی باید تجهیزات لازم از جمله زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و در صورتی که به سفر طولانی می روند، باک بنزین خودرا پر کنند.

وی ادامه داد: باید در سفرهای زمستانی ضمن به همراه داشتن لباس گرم، چراغ های خودرو و یخ شکن خودرو را چک کنند تا در زمان وقوع مه گرفتگی از آن استفاده کنند، همچنین باید سیستم گرمایشی خودروی خود را چک کرده تا با خیال آسوده به سفر بروند.

خسروجردی تاکید کرد: باید رانندگان در صورت لغزنده بودن مسیرها، رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی با وسیله نقلیه جلویی را رعایت کنند چرا که این دو عامل، مهمترین عوامل تصادفات در شرایط لغزندگی جاده ها است.

وی از هموطنان خواست در طول مسیر در جاده های کشور نهایت همکاری را با پلیس راه داشته باشند و در صورتی که به آنها توصیه می شود در جاده هایی که کولاک و بارش برف دارد از زنجیر چرخ استفاده کنند، همکاری کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 1222658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =