فدراسیون وزنه برداری با صدور بیانیه ای که به اتهامات مطرح شده از سوی علی مرادی پاسخ داد.

وزنه برداری در مسیر موفقیت گام برمی دارد و این ادعایی نیست که صرفا از سوی اهالی این فدراسیون مطرح باشد. درخشش در مسابقات جهانی بزرگسالان و کسب مدال طلای دسته فوق سنگین پس از 4 سال، قرار گرفتن ایران در میان 5 تیم برتر دنیا پس از یک فترت چندین ساله و کسب 4 مدال رنگارنگ طلا، نقره و برنز از بازیهای آسیایی گوانگجو، نشان از اتحاد و همبستگی بالایی دارد که خانواده بزرگ وزنه برداری از زمان حضور حسین رضازاده در راس فدراسیون، آن را سرلوحه فعالیت هایش قرار داده است.
به این موفقیت ها کسب مدال طلای مسابقات جهانی جوانان و طلای المپیک نوجوانان سنگاپور را هم باید اضافه کرد. همه این افتخارات در کمتر از 6 ماه به دست آمد، آنهم در شرایطی که خیلی از آنهایی که خود را کارشناس وزنه برداری می نامیدند، می گفتند «در» این فدراسیون را باید تخته کرد. حسین رضازاده، با همراهی داراب ریاحی و دیگر اهالی فدراسیون در چنین فضایی کار کردند تا وزنه برداری علاوه بر پشت سر گذاشتن سالی موفق، سالی پاک را هم تجربه کند. پاک تر از تمام سالهای قبل.
اما انگار برای دبیرکل ایرانی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا و آنهایی که منافعشان را صرفا در بودن در دبیرخانه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا می بینند ، تمام این موفقیت ها را نادیده می گیرند تا باصطلاح با هجمه به فدراسیون ملی کشورشان ، برای خود از این نمد کلاهی دست و پا کنند .
با توجه به اینکه طی هفته های اخیر جریانی مخرب از سوی دبیرکل ایرانی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا و دبیرخانه این کنفدراسیون، علیه فدراسیون وزنه برداری به راه افتاده است، روابط عمومی این فدراسیون لازم می داند در جهت تنویر افکار عمومی نکاتی را به اطلاع مردم خوب و جامعه وزنه برداری برساند:

1- آقای مرادی! چطور می شود شما که تا دیروز حاضر نبودید اسمی از وزنه برداری ایران ببرید، اکنون که به پایان دوره مدیریتی تان در کنفدراسیون وزنه برداری آسیا رسیده اید به یاد وزنه برداری ایران افتاده و می خواهید نقش دایه مهربانتر از مادر را برای این رشته، بازی کنید؛ شمایی که حتی وقتی از سوی عده ای مانور داده می شد که فدراسیون وزنه برداری باید تعطیل شود، حاظر به یک اظهارنظر خشک و خالی هم نشدید تا نشان دهید چندان هم مخالف این موضوع نیستید. آیا در این شرایط نمی توان به این نتیجه رسید که چون منافع شخصی تان به خطر افتاده، دست به فرافکنی زده اید تا ضعف مدیریتی تان را با ایجاد انحراف در افکار عمومی پنهان کنید؟

2- آقای مرادی! دو ماه تا انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا باقی است، اما شما با این احساس که منافع شخصی تان پس از 8 سال حضور کم اثر در سمت دبیرکلی آسیا در خطر است، تیشه به دست گرفته اید تا ریشه وزنه برداری را زخمی کنید. این سناریویی که شما در پیش گرفته اید همچون آئینه ای است که نیت ناپاکتان را در خود نمایان کرده است.
همان دو هفته پیش که به اولین خبرگزاری رفتید نیک می دانستید قدم در چه راهی گذاشته اید و در پس ذهن خود به دنبال تحقق کدامین هدف هستید. از همان روز بازی با کلمات را به گونه ای آغاز کردید که اگر فردا روزی در انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا رای نیاوردید بگویید؛ دیدید گفتم، پست دبیرکلی را به بیگانگان فروختند!
جوسازی علیه فدراسیون وزنه برداری را با علم به اینکه قطعا در انتخابات ازبکستان رای نخواهید آورد، شروع کرده اید. برای رسیدن به این واقعیت که در جلب نظر اعضای هیات رئیسه ناموفق بوده اید، نیازی به آگاهی از معادلات پشت پرده نیست. همین که در این 2 ماه باقی مانده تا انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا، رایزنی برای حفظ سمت دبیر کلی را رها کرده اید و هر روز به یک خبرگزاری می روید، در میزگردهای رادیویی شرکت می کنید و یا در شبکه های مختلف تلویزیونی حاضر می شوید تا به قول خودتان افشاگری کنید، معنایش این است که قافیه را باخته اید و تخریب فدراسیون را تنها راه پیش روی خود می بینید.
البته دلیل خوبی هم برای تخریب فدراسیون وزنه برداری در ذهن خود تراشیده اید؛ اینکه توجیه کنید عملکرد ضعیفتان را در این 8 سالی که دبیرکل کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بودید. اگر غیر از این است دیگر نباید نگران آن باشید که رای نیاورید. به هر حال 8 سال است که دبیر کل کنفدراسیون وزنه برداری آسیا هستید و به قول گفته خودتان منشا خدمت خیر بسیاری برای ایران و سایر کشورهایی آسیایی بوده اید!

3- فدراسیون وزنه برداری در مسیر موفقیت گام برمی دارد، اما شما با انکار گذشته خود، فدراسیون را به عوامفریبی متهم می کنید. براستی این همه دست و پا زدن ها برای چیست؟ آیا گذشته را به همین راحتی می توان فراموش کرد؟!
شما برای متهم کردن فدراسیون وزنه برداری و اینکه چرا در انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا معرفی تان نکرده است، از قانونی حرف می زنید که خودتان در سه دوره قبلی همین انتخابات آن را زیر پا گذاشتید. سئوال اینجاست که اگر اجازه داشتید علاوه بر خودتان شخص دیگری را هم در پست های ریاست، نایب رئیسی و عضویت در هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا معرفی کنید چرا در سالهای 1998، 2002 و 2006 که رئیس فدراسیون وزنه برداری بودید این کار را نکردید؟ آیا قانون این اجازه را به شما نمی داد یا اینکه فکر می کردید در آن سالها، جز علی مرادی هیچ فرد شایسته دیگری در وزنه برداری ایران نبود که بتواند در انتخابات کنفدراسیون وزنه برداری آسیا در پست های فوق نامزد شود؟!
چطور الان که می توانید به طور مستقل در انتخابات شرکت کنید و فدراسیون هم می تواند با معرفی یک نامزد برای پست نایب رئیسی آسیا، شانس های ایران را برای داشتن یک کرسی بین المللی بیشتر کند، این تصمیم فدراسیون را سلیقه ای تلقی می کنید، اما آن زمان که خودتان رئیس بودید و هیچ کس جز خودتان را شایسته حضور در انتخابات نمی دیدید، آن رفتار سلیقه ای نبود.


4- آقای مرادی، شما که دم از صداقت می زنید، بهتر است اول از همه کمی با خودتان صادق باشید.
شما بعنوان دبیر کل ایرانی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا، برای ضربه زدن به فدراسیون کشورتان کاری کردید که داوران ایرانی در بازیهای آسیایی گوانگجو حضور نداشته باشند. در همان گوانگجو برای آمد و رفت مسئولان فدراسیون وزنه برداری ایران در داخل سالن مسابقات بارها اشکال تراشی کردید و دست آخر هم اجازه ندادید حسین رضازاده که دنیا او را به عنوان یکی از اسطوره های وزنه برداری می شناسد در هیچ یک از مراسم سرمونی (اهدای مدال) شرکت کند. از نظر شما رضازاده در حد و اندازه ای نبود که در مراسم اهدای مدال گوانگجو شرکت کند، اما همین اسطوره آنقدر اعتبار داشت که در دو دوره از مسابقات جهانی وزنه برداری، مدال به گردن قهرمانان دنیا بیاندازد.


5- همین اسناد و مدارک جعلی که از دبیرخانه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا انتشار یافته نیز فقط با هدف تخریب فدراسیون وزنه برداری رسانه ای شده است.
در ادعایی کذب عنوان می شود حسین رضازاده و داراب ریاحی برای حضور در کنگره فروردین ماه امسال کنفدراسیون وزنه برداری آسیا، به تاشکند ازبکستان رفته اند اما در اجلاس شرکت نکرده اند! مگر می شود رضازاده و ریاحی در کنگره ازبکستان نباشند اما عکس هایی از حضور آنها در جلسات مختلف وجود داشته باشد؟ آقای مرادی در عکس دسته جمعی اعضای کمیته فنی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا در ازبکستان، آقای داراب ریاحی پشت سر شما قرار دارد. در عکس مربوط به کلیه اعضای حاضر در اجلاس هم باز آقایان حسین رضازاده و داراب ریاحی در سمت چپ دیده می شوند و اینها عکس هایی است که رئیس کنفدراسیون وزنه برداری آسیا در بولتی به منظور ارائه گزارش اجلاس ازبکستان برای تمامی اعضا ارسال کرده است.

6- دوستان آقای مرادی برای تخریب وجهه نمایندگان ایرانی حاضر در اجلاس، صورت جلسه ای را به بیرون گسیل می دارند که امضای داراب ریاحی در آن نیست، اما در همان مدرک به اصطلاح مستند به این موضوع دقت نمی کنند که امضای شیخ سلطان بن آل مجران، رئیس کنفدراسیون وزنه برداری آسیا هم در صورتجلسه وجود ندارد. آیا شیخ سلطان هم مثل داراب ریاحی جلسه را ترک کرده یا قصد استعفا داشته است که صورت جلسه مذکور را امضا نکرده؟!
نه! این فقط ضعف دبیرخانه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا را نشان می دهد که صورتجلسه را به امضای تمام حاضرین نرسانده است، دبیرخانه ای که شخصی به نام رضا گرایلی به عنوان نماینده علی مرادی در آن مشغول به کار است. جالب آنکه با گذشته 9 ماه از اجلاس ازبکستان هنوز هم صورتجلسه مذکور برای فدراسیون وزنه برداری ایران ارسال نشده که این هم از مواهب ایرانی بودن دبیرکلی کنفدراسیون وزنه برداری آسیاست.
آیا در پس این دروغ پردازی ها هدفی جز ضربه زدن به منافع ملی ایران در رشته پرافتخار وزنه برداری هم می تواند نهفته باشد؟

7- صحبت از شخصی به نام جودی کچل آبادی به میان می آید تا این بار مدیریت رضازاده زیر سئوال برده شود. این شخص همانطور که دوست حسین رضازاده است با علی مرادی هم سابقه دوستی چندین ساله دارد. گواه این ادعا همان عکسی است که آقایان در سایت های مختلف انتشار داده اند. عکسی مربوط به مسابقات وزنه برداری قهرمانی آسیا در سال 2005 دوبی؛ یعنی زمانیکه خود علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران بوده است.
این شخص در حال حاضر هیچ سمتی در فدراسیون وزنه برداری ندارد و اگر در سفر 10 ماه پیش نمایندگان ایران به ازبکستان، رضازاده را همراهی کرده، همچون سالهای قبل و در مسابقات مختلف، با هزینه شخصی خودش به ازبکستان رفته است. این موضوع را هر کس نداند علی مرادی خوب می داند اما نمی دانیم چطور اجازه می دهد برخی اسناد محرمانه از دبیرخانه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا به بیرون بیاید و رسانه ای شود.


8- آقای مرادی! فراموش نکنید اگر مسئولان فدراسیون وزنه برداری تا به امروز با خویشتنداری، از پاسخگویی به اتهامات دروغی که از زبان شما خارج شده صرف نظر کرده اند، به این خاطر است که هنوز هم شما را یکی از اعضای خانواده وزنه برداری می دانند. بی شک هر انسانی نباید گذشته خود را فراموش کند . شاید بهتر باشد شما را ارجاع دهیم به سال هایی که بعد از احراز دبیر کلی کنفدراسیون وزنه برداری آسیا ، به کلی بی خیال وزنه برداری ایران شدید تا آن شرایط بد و بحرانی بر وزنه برداری ایران حاکم شود . البته نیک واقفیم که شما به این علت بی اعتنا به وزنه برداری ایران شدید که در ذهن خود دبیر کلی کمیته ملی المپیک ایران و یا معاونت قهرمانی ورزش ایران را در جهت حب مقام می خواستید و چون از سوی مسوولان ورزش ایران اعتنایی به این خواسته شخصی شما نشد ، در وظیفه و کارتان کوتاهی کردید تا وزنه برداری ایران با خارج شدن از مسیر خود ، روزهای ابری زیادی را به خود ببیند . هر چند که شما طی این سالها نیز نخواستید کوچکترین قدمی برای وزنه برداری ایران که ازبستر آن به دبیر کلی وزنه برداری آسیا رسیده بودید ، بردارید ، اما سئوال اساسی اینجاست؛ چرا حالا که وزنه برداری در مسیری درست به جلو حرکت می کند ، سفت و سخت به تکاپو افتاده اید که با فرافکنی و انگ زدن و اتهام وارد آوردن به مسوولان فدراسیون وزنه برداری ، اجازه ندهید این رشته با آرامش برنامه های توسعه ای خود را به اجرا بگذارد . هر چند که البته ماه هیچ زمان پشت ابرها نخواهد ماند و جامعه وزنه برداری و مردم خود بهترین قاضی برای بررسی عملکردها هستند.

 

 38 151

کد خبر 122291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • mt IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۰
  0 0
  دستت دیگه رو شده آقای قهرمان!!!!!
 • محمد اکبری IR ۱۹:۰۷ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۰
  0 0
  اقای رضا زاده محترم!! مگر ریشه ای هم از ورزش وزنه برداری در کشورمان باقی مانده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • 2010 IR ۲۰:۱۸ - ۱۳۸۹/۱۰/۲۰
  0 0
  کم مونده بود شمابیانیه نویس بشی آقا...بابا برو یه گوشه با پولی که گرفتی آروم زندگی کن حاااااج حسین....