سردترین شهر ایران با ۱۲ درجه زیر صفر

ایرنا نوشت: رییس اداره هواشناسی تکاب گفت: این شهر شب گذشته با ثبت دمای 12 درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین شهر کشور بود.

رسول جبرییلی افزود: پس از تکاب، زرینه در استان کردستان با دمای هوای منفی 11 درجه به عنوان دومین شهر سرد کشور به شمار می رفت.
وی حداکثر دمای هوای تکاب در 24 ساعت گذشته را 2 درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام و بیان کرد: دمای هوای تکاب در یک هفته گذشته هشت درجه کاهش یافته است.
جبرییلی با بیان اینکه تکاب در یک ماه گذشته به طور مداوم و در چند شبانه روز پیاپی سردترین شهر آذربایجان غربی بود، ادامه داد: شنبه گذشته نیز تکاب با ثبت دمای 16 درجه زیر صفر عنوان دومین شهر سرد کشور را پس از «هزارکانیان» کردستان به خود اختصاص داد.
رییس اداره هواشناسی تکاب با اشاره به اینکه یخبندان از یک ماه گذشته تکاب را فرا گرفته، گفت: میزان بارش برف و باران از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 202 میلی متر بوده که این میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود سه برابر افزایش یافته است.
جبرییلی بیان کرد: همچنین در 24 ساعت گذشته ارومیه پس از تکاب، با دمای چهار درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین و خوی با 10 درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین شهرهای آذربایجان غربی بودند.
جبرییلی اضافه کرد: با توجه به تداوم یخبندان و سرمای هوا و ورود سامانه جدید بارشی به استان از امشب، لازم است شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند و شبکه و لوله کشی آب شرب منازل را با عایق های حرارتی بپوشانند.
به گزارش ایرنا، تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در منطقه ای سردسیر و کوهستانی در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و زمستان هایی سخت و طاقت فرسا دارد؛ این شهرستان در فصل سرما و یخبندان همواره در ردیف شهرهای سرد کشور قرار دارد.

۴۲۴۲

کد خبر 1223158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =