۰ نفر
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰
داستان جذاب سفر آب در زمین

ایسنا نوشت: یک هنرمند در پروژه عکاسی خود، نحوه جریان آب در زمین را با کمک تصاویر هوایی به نمایش گذاشته است.

 پروژه "آب. شکل. زمین"(Water.Shapes.Earth)، یک پروژه جذاب عکاسی است که تصویر نحوه جریان یافتن آب در زمین را با استفاده از تصاویر هوایی به نمایش می‌گذارد. در این پروژه که با تلاش هنرمندی به نام "میلان رادیسیکز"(Milan Radisics) تهیه شده، تصاویر شگفت‌انگیزی از واقعیت مستند و انتزاعی به چشم می‌خورند.

مجموعه کنونی این پروژه، شامل 11 کشور است که بیشتر بر مناطق اروپایی تمرکز دارند اما رادیسیکز قصد دارد در آینده نزدیک، عکسبرداری را در آفریقا، آمریکای جنوبی و هند ادامه دهد.

ساختار این پروژه، مبتنی بر هفت بخش است که داستان کاملی از زمین و آب را پوشش می‌دهند. این داستان که از آب شدن یخچال‌های طبیعی آغاز می‌شود و با خشکسالی پایان می‌گیرد، الگوها و بقایای جریان‌های طولانی را به بیننده نشان می‌دهد.

رادیسیکز در این باره گفت: من برای هر منطقه، آن را با کمک تصاویر ماهواره‌ای بررسی کردم و پس از ساعت‌ها بررسی توانستم تصویری قابل توجه به دست بیاورم که برای این پروژه مناسب باشد. پس از این کار، شخصا به آن منطقه رفتم و جستجو را ادامه دادم.

اگرچه این پروژه، یک پیام محیطی مشخص به همراه دارد اما رادیسیکز، ایده به خصوصی در مورد کارش ارائه نداده است. وی افزود: من، قدرت زیبایی‌شناسی را باور دارم.

پروژه "آب. شکل. زمین"، یک سند هم در حوزه هنر و هم در حوزه روزنامه‌نگاری به شمار می‌رود. این داستان جذاب بصری طوری طراحی شده که می‌تواند احساس ترس را به بیننده القا کند و رادیسیکز امیدوار است که مردم با دیدن آن، درباره روش زندگی خود در این سیاره تجدید نظر کنند.

5656

کد خبر 1223324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =