امام جمعه قم: در فضای مجازی آرمانی‌های انقلاب ترویج شود/ امام جمعه اسالم: فیلترینگ تلگرام مفاسد بیشتری داشت

ایرنا نوشت: امام جمعه موقت قم با تاکید بر اینکه حوزه های علمیه باید انقلابی فکر کرده، عمل کند و انقلابی بماند گفت: در این راستا جوانان و مسئولان قم اجازه نمی دهند تا دشمن، این شهر را از محوریت انقلابی خارج کند.

آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس این شهر تاکید کرد: تغییر سبک زندگی اسلامی به غربی و تبدیل قم به عنوان آشیانه اهل بیت(ع) به مظهر دنیای مدرن غربی، نقشه دشمن است که بزرگان و مردم غیرتمند قم اجازه دست یابی این دستان خائن برای رسیدن به اهداف پلید خود را نمی دهند.

وی تصریح کرد: مصمم هستیم تا با هدایت مراجع و حوزه علمیه و با همت زنان، مران و جوانان قمی به اذن خدا و با برنامه ریزی و تدبیر و لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب، کسانی که ناآگاهانه در این راستا حرکت می کنند را ارشاد کرده و دست کسانی که آگاهانه، مغرضانه و سازمان یافته قصد تخریب قم را دارند با کمک دستگاه های انقلابی قم قطع کنیم. اولویت کار مسئولان باید حل مشکلات معیشتی مردم به ویژه قشرهای ضعیف باشد و از تریبون نماز جمعه از زبان عموم از دولتمردان می خواهیم به طور ملموس نشان دهند که به فکر حل مشکلات آحاد جامعه هستند.

سعیدی با تاکید بر اینکه ارائه آمار و خلاصه شدن در شعار، دردی از مشکلات مردم را دوا نمی کند، افزود: با وجود تذکرات رهبری، افرادی ظالمانه با انحصار طلبی و دلال بازی مانع پیشرفت کشور شده و در مسیر توسعه کشور کارشکنی می کنند.

سعیدی همچنین با بیان اینکه دولتمردان باید مراقب حرف و موضع گیری خود بوده و از رفتارهای اشرافی گری پرهیز کنند گفت: دشمن با شایعه سازی به دنبال خدشه به اعتماد مردم به مسئولان است که مردم باید نسبت به این توطئه دشمن آگاه بوده و مسئولان نیز در مسیر حل مشکلات مردم گام برداند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم استفاده از فضای مجازی به منظور ترویج آرمان های اسلامی و انقلابی تاکید کرد: جوانان باید در راستای منویات رهبری از فضای مجازی برای ترویج انقلاب اسلامی استفاده کارآمد کنند.

خطیب جمعه قم در ادامه، داشتن عقلانیت در برابر یاوه گویی های آمریکا و غربی ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: نباید در برابر یاوه گویی های آنها عقب نشست، چرا که وعده، تهدید، امضا و تضمینشان هیچ اعتباری ندارد. قدرت حقیقی عالم، قدرت لایزال الهی است و امام راحل با تکیه بر این آموزه الهی فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

تهدید سلامت اخلاقی جوانان و جامعه با استفاده از فیلترشکن

مهر نوشت:

محمدجواد باقری امام جمعه اسالم با اشاره به کارکردهای مثبت فضای مجازی و بیانات مقام معظم رهبری که «فضای مجازی می‌تواند ابزاری برای زدن بر دهان دشمنان باشد»، تصریح‌کرد: فیلترینگ و محدود کردن فضای مجازی سبب خروج بسیاری از نیروهای ارزشی و انقلابی از پیام‌رسانی همچون تلگرام و حضور افسار گسیخته دشمنان در این میدان شده است.

وی با بیان اینکه فیلتر کردن تلگرام جوانان آتش به اختیار در جنگ نرم را خلع سلاح کرد، ادامه داد: تلگرام باید رفع فیلتر شود تا جوانان انقلابی با استفاده از همین فضا بر دهان دشمن بکوبند.باقری با اشاره به اینکه فیلترینگ یعنی بالابردن دستها به نشانه تسلیم و پاک کردن صورت مسئله بوده که یقینا راه حل مشکل نیست، افزود: کشوری که می تواند موشک‌های دوربرد و ماهواره بسازد قطعا توانایی کنترل فضای مجازی را نیز دارد.

وی گفت: مردم در حالی از استفاده برخی امکانات فضای مجازی محروم می شوند که وزرای دولت، وکلای مجلس و برخی مسئولان ارشد نظام خودشان توئیت می کنند و فیلترها را دور می زنند. به جای فیلتر کردن باید فرهنگ صحیح استفاده از فضای مجازی را نهادینه کنیم.

امام جمعه اسالم با بیان اینکه دولت و متولیان امر فضای مجازی دستشان را از دکمه فیلترینگ بردارند، اظهارکرد: با فیلترکردن تلگرام مردم برای دسترسی به این پیام رسان به فیلترشکن روی آورده‌ و نه تنها از تلگرام دست برنداشته‌اند بلکه دریچه‌ای نامحدود به فضای مجازی برای آنها باز شده که مفاسد بیشتری به دنبال دارد. با این اقدام سلامت اخلاقی جوانان و جامعه به شدت تهدید می شود.

باقری ضعف پیام رسان‌های داخلی را هم از عوامل دیگر اقبال مردم به استفاده از فیلترشکن و دور زدن فیلترها دانست و گفت: وقتی نتوانسته‌ایم جایگزین و رقیبی همپای تلگرام ایجاد کنیم نباید آن را فیلترمی کردیم، با این کار اعتماد مردم از رسانه‌های داخلی سلب و متوجه رسانه‌های خارجی شد. پس از گذشت یکسال از فیلترینگ تلگرام، آمارها حکایت از عدم اقبال مردم به پیام رسان‌های داخلی و هجوم به سمت فیلترشکن یا نرم افزارهای مشابه تلگرام دارد.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1223596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =