برنامه‌های هفته هوای پاک در استان چهارمحال‌وبختیاری اعلام شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از تشکیل ستاد برگزاری برنامه های هفته هوای پاک در استان خبر داد و گفت: برنامه های هفته هوای پاک با هدف فرهنگ سازی و جلب مشارکت همگانی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، شهرام احمدی اظهار داشت: امسال برنامه های هفته هوای پاک با شعار هوای پاک، مسئولان، مردم همزمان از تاریخ ۲۹ دی ماه تا ۴ بهمن برگزار می شود. همزمان با روز هوای پاک ۲۹ دی ماه، زنگ هوای پاک در یکی از مدارس منتخب استان به صورت نمادین نواخته خواهد شد که نشانه توجه به امر آموزش و فرهنگ سازی در سن کودکی و نوجوانی و ایجاد یک باور ذهنی جهت حفاظت از محیط زیست از این دوران و نقش مدارس در این زمینه، است.

وی در ادامه سایر برنامه های این هفته را شامل برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت سبز ویژه کارمندان ادارات استان در اداره کل حفاظت محیط زیست، برگزاری مسابقات نقاشی، روزنامه دیواری و ... با موضوع هوای پاک در مدارس استان و اجرای برنامه های خلاقانه برشمرد.

احمدی در ادامه به اجرای برنامه های نمادین با همکاری و مشارکت سایر سازمانها و بخش‌های مربوطه، نظیر همایشهای پیاده روی در استان با مشارکت شهروندان، نصب پلاکارد و تبلیغات محیطی توسط دستگاه ها با موضوع هوای پاک، برگزاری کارگاه های آموزشی، شناسایی منابع آلاینده و آموزش صاحبان صنایع آلاینده، آموزشهای شهروندی و جلب مشارکتهای مردمی در استان اشاره کرد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان آموزش و تنویر افکار عمومی را یکی از راهکارهای اساسی در حفاظت از محیط زیست عنوان کرد و گفت: در همین راستا آموزش های لازم در دانشگاه ها و مدارس انجام می شود.

احمدی تصریح کرد، بر این اساس شنبه:  ۲۹ دی ماه رسانه، آموزش، هوای پاک، یکشنبه: ۳۰ دی ماه، نوآوری، خلاقیت، هوای پاک دوشنبه: ۱ بهمن ماه قانون،  هوای پاک، ، سه شنبه: ۲ بهمن ماه حمل و نقل پاک، هوای پاک، چهارشنبه: ۳ بهمن ماه ، صنعت، منابع آلاینده، هوای پاک و پنجشنبه: ۴ بهمن ماه خانواده، مشارکت، هوای پاک، مردمی ناگذاری شده است.

۴۶

کد خبر 1223768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =